Rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy przez internet

pup_obornikiPowiatowy Urząd Pracy w Obornikach poinformował, że istnieje możliwość rejestracji osób bezrobotnych przez internet. W celu zarejestrowania w PUP zostaniemy poproszeni o uzupełnienie następujących danych: osobowych i adresowych, wykształcenia, umiejętności. okresów zatrudnienia itp.
Wystarczy kliknąć w link: www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?idJednostki=30160, aby zarejestrować się w Urzędzie Pracy w Obornikach lub otworzyć stronę www.praca.gov.pl i po lewej stronie w menu wybrać urząd pracy, w którym chcemy się zarejestrować, po czym w menu na środku strony wybrać Zgłoszenie do rejestracji.
Więcej pomocy na temat rejestracji elektronicznej znajduje się pod adresem: https://www.praca.gov.pl/eurzad/pomoc/index.html

Rejestracja elektroniczna może przebiegać na dwa sposoby:

1. Rejestracja w powiatowym urzędzie pracy:

Ten rodzaj rejestracji nie wymaga wizyty w urzędzie. Do wniosku o dokonanie rejestracji konieczne jest dołączenie wszystkich zeskanowanych dokumentów wymaganych do rejestracji. Dniem rejestracji jest data zarejestrowania wniosku na stronie www.praca.gov.pl.

Wizyta u pośrednika pracy dla osób z prawem do zasiłku wyznaczana jest w ciągu 7 dni, natomiast dla osób bez prawa do zasiłku w ciągu 30 dni od dnia zarejestrowania. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy podpisać bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP, albo podpisem osobistym weryfikowanym za pomocą ważnego certyfikatu podpisu osobistego, o których mowa w przepisach o dowodach osobistych.

2. Zgłoszenie do rejestracji w powiatowym urzędzie pracy:

Zgłoszenie do rejestracji przez Internet nie jest rejestracją. Rejestracja następuje z dniem zgłoszenia się w wyznaczonym przez system terminie (dzień – godzina) w celu potwierdzenia wprowadzonych danych, dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów oraz złożenia oświadczeń. Dniem rejestracji jest data wizyty w urzędzie. Dokumenty (oryginały i kserokopie) wymagane do rejestracji oraz otrzymane drogą elektroniczną (e-mail), potwierdzenie wysłania dokumentu rejestracji/zgłoszenia do rejestracji, należy dostarczyć podczas wizyty w powiatowym urzędzie pracy.

W przypadku niestawiennictwa w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie, dane przekazane przez osoby ubiegające się o zarejestrowanie, są usuwane z systemu teleinformatycznego publicznych służb zatrudnienia. Ten tryb rejestracji nie wymaga podpisu wniosku o dokonanie rejestracji bezpiecznym podpisem elektronicznym. Do rejestracji należy zgłosić się punktualnie na wyznaczoną godzinę w zarezerwowanym terminie.

Dodatkowe informacje PUP Oborniki, Rejestracja p. 3a ( parter ) lub telefonicznie 61/653 66 38

źródło: Kurier Rogoziński nr. 13/562

(Odwiedzono 157 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *