Pyskówka radnej i burmistrza


Burmistrz B. Janus wyraził zdziwienie z powodu tego, że nikt z radnych nie zapytał o pobyt we Francji. Radna R. Tomaszewska, odnosząc się do zdziwienia burmistrza zapytała, kto finansował pobyt we Francji (partnerskiej gminie wraz z delegacją)? I wtedy się zaczęło. Sesja zmieniła temat na „wiem, ale nie powiem”.

Burmistrz odpowiedział, że nie wie ile to kosztowało. Urząd nie płacił. Radna R. Tomaszewska zapytała, kto płacił? Burmistrz B. Janus odpowiedział, że nie wie. Urząd nie płacił. Radna powiedziała, że Burmistrz wprowadza radnych w zakłopotanie. Burmistrz odpowiedział „ja nie wiem, ale może Pani słyszała i powie”. Radna na to, że nic nie słyszała, ale burmistrz ją sprowokował, dlatego chciała się dowiedzieć, kto płacił za ten wyjazd? Dodała, że nie był to prywatny wyjazd dlatego radni mają prawo wiedzieć, kto ten wyjazd opłacił. Burmistrz konsekwentnie odpowiedział, że wyjazd nie był prywatny ale Urząd za to nie płacił. Radna R. Tomaszewska odpowiedziała, że nalega i prosi o odpowiedź. Burmistrz odpowiedział, że może radna nalegać. Radna na to, że ma obowiązek jej odpowiedzieć. Burmistrz – nie mam obowiązku… Radna R – nie jest to prywatny wyjazd… I tak dalej, i tak dalej…, że to może sponsor? Radna powiedziała, że przed wyborami nie brzmi to ciekawie. Burmistrz B. Janus odpowiedział, że bardzo ciekawie. Radna R. Tomaszewska powiedziała, ze złoży na piśmie zapytanie. Burmistrz B. Janus odpowiedział „bardzo proszę”. I tak z pyskówki sesyjnej, przejdą na pismo. Sponsor nadal nieznany, a my zagłosujemy za niespełna czterdzieści dni.

źródło: Goniec Rogoziński nr 21/596

(Odwiedzono 53 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *