Pruśce „do przodu”


21 lutego w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawia II w Pruścach odbyło się zebranie zainicjowane przez Łukasza Zaranka. Sygnalizowany podczas zebrania wiejskiego 7 lutego pomysł radnego spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Pomysłodawca na początku przedstawił cel zebrania, którym jest zawiązanie stowarzyszenia, dzięki któremu sołectwo będzie mogło pozyskiwać środki a w szczególności przystąpić do programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Zaranek potrafił zmotywować do działania osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Efektem spotkania było powołanie do życia organizacji „Do Przodu” – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Aktywizacji Społecznej, Kulturalnej, Gospodarczej i Sportowej Sołectwa Pruśce.

Korzystając z zaplecza technologicznego szkoły, poprzez prezentacje multimedialne, radny Zaranek omówił procedurę założenia stowarzyszenia, projekt statutu, a także założenia Programu Wielkopolska Odnowa Wsi wraz z propozycjami inwestycyjnymi możliwymi do wykorzystania. Po części opisowej przystąpiono do realizacji punktów zebrania, którego przewodniczącym został organizator przedsięwzięcia, natomiast protokolantem bardzo dobrze spisująca się od lat w tej roli – Iwona Gruszka. Jednogłośnie podjęto uchwały o powołaniu organizacji, o przyjęciu statutu, a także o wyborze Komitetu Założycielskiego (Iwona Gruszka, Damian Wachowiak, Łukasz Zaranek), który został zobligowany do rejestracji stowarzyszenia w KRS. Postanowiono także wybrać Zarząd i Komisję Rewizyjną. W skład pierwszego organu weszli: Prezes Zarządu – Łukasz Zaranek, Wiceprezes Zarządu – Iwona Gruszka, Wiceprezes Zarządu – Damian Wachowiak, Sekretarz – Bartłomiej Maciejewski, Skarbnik – Alina Dworakowska-Nowicka, Członek Zarządu – Henryk Karaś, Członek Zarządu – Piotr Czarnooki.

Natomiast w Komisji Rewizyjnej znaleźli się: przewodniczący – Artur Czajkowski, wiceprzewodnicząca – Małgorzata Królczyk, sekretarz – Aneta Karaś. Wiele osób podkreślało, że to milowy krok w historii sołectwa Pruśce, które wzorem takich sołectw jak Owczegłowy, Parkowo czy Gościejewo zacznie pozyskiwać fundusze zewnętrze. Krok historyczny, a te co najważniejsze krok… do przodu.

do-przodu

źródło: Goniec Rogoziński nr 8/609

(Odwiedzono 86 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *