Prośba Lasów Państwowych: pozwól rosnąć niejadalnym grzybom

Ogłoszenie pozwól rosnąć niejadalnym grzybomNa Fanpage Lasy Państwowe na Facebooku czytamy:

Nie każdy grzyb 🍄 jest cenną zdobyczą dla grzybiarza, za to każdy jest absolutnie niezbędny w przyrodzie.

Wchodząc w symbiozę z korzeniami drzew 🌲🌳zwiększa ilość pochłanianej przez nie wody. Inne rozkładają martwe cząstki roślin i zwierząt wzbogacając glebę o składniki odżywcze. Są początkiem i końcem obiegu materii.

Sezon grzybowy w pełni.

Jak zwykle zapraszamy do lasu po dary runa leśnego. Ale prosimy też, zostawcie niejadalne grzyby nienaruszone.

#bądźdobrydlalasu #darylasu

Źródło https://m.facebook.com/LasyPanstwowe/

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *