Projekty Budżetu Obywatelskiego Gminy Rogoźno 2023

Tak jak obiecywaliśmy, przedstawiamy projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Rogoźno „Działamy dla mieszkańców”.

Na początek projekt „Psie przystanki etap II”

Kontynuacja zeszłorocznego projektu pod nazwą „Psie przystanki” poprzez zakup i montaż metalowych pojemników zbiorczych na psie odchody z biodegradowalnymi woreczkami na kolejnych ulicach Rogoźna. Właściciel czworonoga po pobraniu woreczka sprząta po załatwieniu przez swojego pupila potrzeby i umieszcza worek w pojemniku. Cechą wskazanego typu woreczka jest osuszenie zawartości i zatrzymanie zapachu. Same sprzątanie jest wygodą dla użytkowników, nie jest dla nich uciążliwe. Pojemniki wykonane ze stali nierdzewnej umieszczane są, podobnie jak standardowe pojemniki na śmieci, w ziemi.

„Dzieli nas las, więc spotkać się czas”

Celem projektu jest zwiększenie integracji mieszkańców Sołectwa Owczegłowy i Sołectwa Pruśce, poprzez stworzenie przestrzeni do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym celu w miejscowości Sierniki powstanie wiata biesiadna (drewniana), która będzie miejscem do spotkań, natomiast w miejscowości Owczegłowy zewnętrzny sprzęt rekreacyjny: stół do ping-ponga, stół do piłkarzyków, stół do gier (chińczyk/szachy).

„Rekreacja dla mieszkańców – Budowa zadaszenia grilla na boisku w Garbatce”

Celem projektu jest wybudowanie zadaszenia nad grillem, który znajduje się przy wiacie biesiadnej na boisku w Garbatce.

„Skate park w Rogoźnie”

CELEM PROJEKTU JEST PROPAGOWANIE AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU Z DALA OD KOMPUTERA I TELEFONU. W RAMACH ZADANIA NA TERENIE MIASTECZKA RUCHU ROWEROWEGO ZLOKALIOWANEGO PRZY KOMPLEKSIE ORLIK ZAMONTOWANA ZOSTANIE RAMPA DO JAZDY NA ROLKACH, ROWERACH I HULAJNOGACH. PRODUKTEM REALIZACJI BĘDZIE POSZERZENIE OFERTY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W ZAKRESIE REKREACJI I SPORTU. POWSTANIE KOLEJNY ELEMENT SKATEPARKU.

„Budowa siłowni zewnętrznej, rozbudowa placu zabaw na boisku w Budziszewku”

Budowa siłowni zewnętrznej (zakup 3 urządzeń wraz z montażem) oraz zakup 1 urządzenia (zjeżdzalni) na placu zabawa znajdującym się na boisku wiejskim w Budziszewku

Jednocześnie uzyskaliśmy informację, że 2 zgłoszone projekty zostały odrzucone z powodu niespełniania wymogów:

„Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach”

Podstawowym celem projektu jest doposażenie jednostki OSP Pruśce w niezbędny zestaw do ratownictwa medycznego PSP R1. Sprzęt ten byłby doposażeniem niedawno zakupionego nowego wozu gaśniczego GCBA. Jest on niewątpliwie tam niezbędny, aby móc w sposób fachowy udzielić pomocy medycznej osobom poszkodowanym podczas pożarów czy innych działań do jakich zostanie zadysponowane w/w auto. Na tą chwilę w wyniku braku zestawu PSP R1 nie możemy również udzielić żadnej pomocy samym ratownikom, jeśli zdarzy się jakiś wypadek podczas działań ratowniczych. Natomiast jeśli chodzi o umundurowanie bojowe to jest ono również niezbędne, aby ratownicy mogli czuć się bezpiecznie udzielając pomocy poszkodowanym.

„Zakup i montaż pomostu pływającego na plaży w Budziszewku”

Zakup i montaż pomostu pływającego ( składającego się z 8 elementów w rozmiarze 2x2m) na plaży w Budziszewku

Głosowanie na projekty trwa do 7 października. Głosy można oddawać tutaj.

Powiązane wpisy:

Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *