Prawie 3 mln zł rekompensaty dla Gminy Rogoźno

Gmina Rogoźno otrzyma 2 888 418,57 zł rekompensaty z racji zmniejszonych przychodów z podatku PIT.

Odpowiednie przepisy weszły już w życie, dlatego pierwsza transza środków trafi do samorządów do końca tygodnia. Następne transze będą wypłacane w listopadzie i grudniu – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Nasza Gmina otrzyma taką samą kwotę rekompensaty, co większość gmin w dawnym województwie pilskim, tak jak m.in. Czarnków czy Ryczywół.

Przypomnijmy, w wyniku obniżenia stawki PIT z 17 do 12% spadły dochody samorządów, m.in. naszej gminy. Mogło to zahamować już rozpoczęte inwestycje, a te, które jeszcze nie wystartowały, w ogóle by nie ruszyły.

Jak się dowiadujemy, samorządy powiatowe i gminne (w tym nasza gmina – przyp. autora) będą mogły przeznaczyć te fundusze na inwestycje czy zakup energii i ciepła – mówi poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Powiaty i gminy będą mogły wydatkować otrzymane środki w sposób elastyczny, zarówno na wydatki bieżące, jak i na inwestycje – przekazuje nam ministerstwo.

Miejmy nadzieję, że władze gminy, w obliczu grożącej nam recesji i rosnących cen energii, dobrze wykorzystają przyznane środki.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 103 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *