Pożar stogów słomy za 300 tys. zł w Tarnowie

Na terenie pieczarkarni w Tarnowie zapaliły się stogi słomy. Strażacy walczyli z ogniem przez sześć godzin. Straty przedsiębiorstwa wyniosły około 300 tys. zł, a mogłyby znacznie większe.

We wtorek około godziny 15.00 na terenie pieczarkarni w Tarnowie wybuchł pożar. Ogniem zajęły się stogi słomy, należące do firmy Hampol – Kompost. Sytuacja była dramatyczna, bowiem podmuchy wiatru sprzyjały błyskawicznemu rozprzestrzenianiu się płomieni, a z każdą kolejną minutą z dymem ulatniały się tysiące złotych, liczone ze strat.

Słoma znajdowała się w boksach przy hali produkcyjnej. Była wykorzystywana przez przedsiębiorstwo do produkcji podłoża do pieczarek Najprawdopodobniej stogi zapaliły się od iskry, która wydostała się ze stojącej w pobliżu maszyny rolniczej. Ogień przedostał się z wiatrem na drugi stóg. Nadpalony został także sam kombajn.

Akcja gaśnicza była prowadzona od godziny 15.00 do 21.00. Brało w niej aż 16 zastępów straży pożarnej m.in.: z Obornik, Rogoźna, Wągrowca, Chodzieży, Lipy i Ryczywołu. Strażacy starali się przede wszystkim nie dopuścić do tego, aby pożar rozprzestrzenił się na kolejny sprzęt rolniczy oraz budynki.

– Straty wstępnie oszacowano na około 300 tys. zł. Mogła to być jednak znacznie wyższa suma gdyby nie to, że udało się uratować pozostałe stogi, sprzęt i halę produkcyjną – tłumaczy Dariusz Szrama, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach.

tarnowo pozar
źródło: oborniki.naszemiasto.pl

(Odwiedzono 59 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *