Pożar domu w Kaziopolu

straz-pozarna-rogoznoW dniu 06 12 2013 r. w miejscowości Kaziopole wybuchł pożar w budynku mieszkalnym który zamieszkiwało 5 osób. Poinformowany o tym telefonicznie Dyżurny SK KP PSP w Obornikach, zadysponował do zdarzenia 2 zastępy JRG Oborniki (GBA 2,5/25 i GCBA 5/32), 2 zastępy OSP Rogoźno( GBA 2/20 i SH-18), zastęp OSP Parkowa (GBA 2,5/16) i zastęp OSP Pruśce( GCBA 6/32 ). Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu w trakcie którego okazało się, że wszyscy mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej, poinformowaniu Energetyki o konieczności wyłączenia prądu na czas działań, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze budynku mieszkalnego w tym jednego przy użyciu SH-18, rozbiórce dachu, wynoszeniu uratowanych mebli, sprzętu RTV I AGD oraz rzeczy. Następnie poinformowane o zdarzeniu Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rogoźnie przywiozło plandeki, które strażacy założyli na dach w celu zabezpieczenia wnętrza budynku przed opadami oraz ciepły posiłek regeneracyjny dla strażaków i pogorzelców. Na miejsce zdarzenia przybyli również Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach kpt Dariusz Szrama, Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Obornikach, który stwierdził, że budynek na chwilę obecną nie nadaje się do zamieszkania. Całkowitemu spaleniu uległo poddasze domu mieszkalnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach poza zastępami Straży Pożarnej brały udział Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne i Zespół Ratownictwa Medycznego typu P.

Szczęściem tej rodziny było to, że ogień wypalił dziurę w dachu. Dzięki temu wszystkie dymy i gazy wydobywały się na zewnątrz. – powiedział Dariusz Szrama z KP PSP Oborniki.
źródło: osprogozno.pl

(Odwiedzono 58 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *