Rocznica Powstania Wielkopolskiego – zaproszenie


Powstanie WielkopolskieRCK, Muzeum w Rogoźnie i Hufiec Oborniki im. Jana Miękusa zapraszają delegacje oraz mieszkańców do wspólnego uczczenia obchodów 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 we wtorek 29 grudnia 2015 r.

– 15.30 Powitanie gości oraz krótka prezentacja historii Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Rogoźnie. Pokaz multimedialny przedstawiający sylwetki głównodowodzących oraz powstańców. Hołd Poległym (składanie wiązanek, zapalanie zniczy) przy Pomniku na placu Powstańców Wielkopolskich.
– 16.20 Hołd Poległym (składanie wiązanek, zapalanie zniczy) na cmentarzu parafialnym w Rogoźnie przy zbiorowej Mogile Powstańczej.
– 16.40 Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy grobie mjra Antoniego Biskupskiego – głównodowodzącego
Powstaniem Wielkopolskim 1918/1919 w Rogoźnie.
źródło: rck.rogozno.pl

(Odwiedzono 135 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

2 myśli w temacie “Rocznica Powstania Wielkopolskiego – zaproszenie”

  1. Jestem wnukiem maj Antoniego Biskupskiego organizatora powstania wielkopolskiego w Rogoźnie Wlk i będąc w listopadzie jak co roku na cmentarzu stwierdziłem że grób dziadka jest tak zaniedbany że jest mi wstyd za władze że nie zadbały oto aby nawet nie odnowić tablicy którą córka Antoniego Biskupskiego Barbara Kowal z dom Biskupska ufundowała w latach 70 , nie mówiąc już o grobowcu który się powoli wali i rozchodzi WSTYD!!!!! Zastanawiam się nad ekshumacją dziadka i ponowne pochowanie razem z córką moją mamą która jest pochowana we Wrocławiu na cmentarzu Grabiszyńskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *