Plantacja marihuany na terenie naszej gminy


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Poznania wraz z rogozińskimi policjantami odkryli w minionym tygodniu plantację marihuany, znajdującą się na terenie gminy Rogoźno. Nielegalna uprawa prowadzona była na dużą skale. Liczyła 32 krzaki konopi indyjskiej, z czego każdy z nich miał blisko 2 metry wysokości. Śledczy szybko ustalili, kim jest hodowca. Okazał się nim… 14-latek. Chłopak został ujęty przez policje we wtorkowy poranek, zaś jego plantacje zabezpieczono jako materiał dowodowy.

Niewiele brakowało, a narkotyki trafiłyby najprawdopodobniej na ulice powiatu obornickiego, bowiem hodowane przez 14-latka krzaki były w końcowej fazie wzrostu i wkrótce miały zostać ścięte. Policjanci szacują, że wartość wprowadzonej do obiegu marihuany mogłaby wynosić ponad 10 tys. zł.

Nieletni plantator przyznał się, że hodowla należy do niego oraz, że znaczną jej część planował sprzedać. Na własny użytek miało mu służyć kilkadziesiąt porcji narkotyku. Jak doszło do tego, że gimnazjalista wyhodował ponad trzydzieści sporych krzaków marihuany? 14-latek wiedzę na temat uprawy konopi indyjskiej najprawdopodobniej zdobył w internecie, gdzie można również bez większych problemów zamówić ziarna. Sama plantacja, choć sporych rozmiarów, nie rzucała się w oczy. Chłopak hodował rośliny na uboczu, w gęsto zarośniętym terenie.
Policjanci, by dostać się do uprawy, musieli wcześniej wykarczować znajdujące się w pobliżu krzaki.

Hodowanie marihuany i zamiar wprowadzenia jej do obrotu to jednak nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się młody mieszkaniec gminy Rogoźno. Policjanci ustalili również, że 14-latek miesiąc wcześniej upozorował włamanie do samochodu swojej najbliższej rodziny, z którego zginęły pieniądze. Sprawcą był jednak on sam.
Teraz 14-latkiem zajmie się sąd dla nieletnich. Hodowcy, niedoszłemu dilerowi oraz włamywaczowi grozi pobyt w poprawczaku.

Posiadanie oraz handel nasionami konopi indyjskich w Polsce, jak i w większości krajów Unii Europejskiej, jest legalny. Nasiona marihuany same w sobie nie posiadają żadnych substancji narkotycznych, dlatego ich posiadanie i sprzedaż nie jest zabroniona. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi w Polsce są legalne, co więcej nie są nawet zakwalifikowane jako prekursor do produkcji narkotyków. Zupełnie inaczej jest już z uprawą marihuany. Zgodnie z polskim prawem jest to przestępstwo za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jest to dokładnie taka sama kara, jak w przypadku posiadania narkotyków.

źródło: oborniki.naszemiasto.pl

(Odwiedzono 49 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *