Pałac w Wełnie: Skrajna dewastacja i komplikacje
Wicewojewoda wielkopolska zapewniała, że właściciel deklaruje oddanie skrajnie zrujnowanego pałacu w Wełnie. Jednak w świetle nowych faktów informacja ta nie jest oczywista. Obecnie urząd konserwatorski prowadzi ze starostwem rozmowy na temat wywłaszczenia zabytku.

Pałac w Wełnie pochodzi z XVIII wieku i należy do ścisłej czołówki najcenniejszych zabytków w naszym powiecie. O jego beznadziejnym stanie technicznym pisaliśmy już wielokrotnie, a ponadto kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Wielkopolskim Urzędem Ochrony Zabytków, gdzie od wojewódzkiej konserwator Jolanty Goszczyńskiej usłyszeliśmy, że rozważane jest wywłaszczenie zabytku w związku z niepodejmowaniem przez prywatnego właściciela koniecznych prac ratunkowych.
Zobacz cały artykuł na tej stronie
źródło: oborniki.naszemiasto.pl

(Odwiedzono 360 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.