Otwarcie świetlicy i Minister pracy w Studzieńcustudzieniec-kosiniak-kamysz
Piątkowy wieczór 7 listopada był wielkim świętem dla całej społeczności lokalnej sołectwa Studzieniec. Najpierw uroczyście otwarto pięknie wyremontowaną świetlicę wiejską, a później obiekt ten i zgromadzonych w nim mieszkańców odwiedził Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który przejeżdżał przez naszą gminę w drodze z Piły do Poznania.

Uroczyste otwarcie świetlicy rozpoczęło się od przemówienia burmistrza Bogusława Janusa, który przedstawił szczegóły techniczne tej ważnej dla miejscowej społeczności inwestycji i historię starań o pozyskanie funduszy unijnych na jej wykonanie, a także pogratulował sołtys Ewie Wysockiej i wszystkim mieszkańcom świetlicy na miarę XXI wieku. Następnie odbyła się ceremonia przecięcia wstęgi, w której wzięli udział przewodniczący Rady Miejskiej Roman Szuberski, proboszcz budziszewski ks. Grzegorz Kuliński, wykonawca remontu Włodzimierz Krug, burmistrz Bogusław Janus i na koniec sołtys Ewa Wysocka. Gdy pani sołtys z radością dokonała ostatniego cięcia i wstęga upadłą na ziemię, ze strony uczestników uroczystości rozległy się gromkie brawa.

Wszyscy przy kawie oraz ciastku czekali na najważniejszego gościa wieczoru, czyli Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zaproszony został przez burmistrza Bogusława Janusa i sołtys Ewę Wysocką.
Pełniący od trzech lat funkcję ministerialną polityk, który przybył z lekkim opóźnieniem, przywitany został owacją na stojąco, a następnie przywitał się podaniem ręki ze wszystkimi obecnymi na sali. W swoim wystąpieniu pogratulował pięknej świetlicy, a nawiązując do zbliżającego się Święta Niepodległości, gorąco zaapelował o to, abyśmy patriotami byli nie tylko przy okazji wielkich świąt narodowych, ale każdego dnia, w codziennym życiu.

Operacja pn. Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Studzieniec wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem otoczenia współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania Odnowa i rozwój wsi.

W dniu 24 kwietnia wybrano najkorzystniejszą ofertę na realizację remontu świetlicy wiejskiej w Studzieńcu i była to oferta złożona przez P.U.H. PARAMA KRUG Włodzimierz Krug, ul. Wielka Poznańska 59, 64-610 Rogoźno za kwotę 191 191,33 zł brutto. Gmina Rogoźno na realizację tego zadania otrzymała 124 352 zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej tj. 80% kosztów kwalifikowalnych, a w odniesieniu do całej kwoty jest to ok. 65%. Zwrot tych środków nastąpi po weryfikacji dokumentów złożonych przez Gminę.

Zakres prac obejmował między innymi:

Roboty rozbiórkowe w szczególności zerwanie posadzek z wykładzin, posadzek cementowych, rozebranie ścian i słupów.
Roboty remontowe polegające na wykuciu otworów w ścianach, wykonanie przesklepień w celu powiększenia sali, wykonanie nowych nadproży, zamurowanie otworów w ścianach wykonanie nowych ścianek działowych.
Podłoża i posadzki: w ramach tej pozycji wykonano nowe posadzki cementowe, ułożenie posadzek z płytek ceramicznych wraz z cokolikami.
Tynki, okładziny, malowanie: wykonano nowe tynki na ścianach, licowanie ścian płytkami, malowanie ścian, wykonanie nowego podwieszanego sufitu, montaż desek odbojowych, wykonanie tynku żywicznego na ścianach.
Stolarka otworowa: Zamontowano drzwi wejściowe pełne oraz nowe drzwi wejściowe przeszklone.
Dach: wykonanie nowych obróbek blacharskich, montaż daszku nad drzwiami wejściowymi, miejscowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną.
Elewacja: czyszczenie i malowanie elewacji budynku.
Adaptacja pomieszczenia na kotłownię: Wykorzystano istniejące pomieszczenie i przeznaczono je na kotłownie ogrzewającą cały budynek świetlicy, zamontowano okno, nowy piec oraz komin dwupłaszczowy wraz z przyłączem instalacji CO łączącym budynek kotłowni z budynkiem sali.
Schody zewnętrzne: wykonano schody zewnętrzne z betonowej kostki brukowej.
Roboty zewnętrzne: rozebranie istniejącego chodnika z płytek betonowych i wykonanie nowego chodnika z betonowej kostki brukowej.
Zamówienie obejmowało również wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, instalacji C.O.

studzieniec-otwarcie-swietlicy
studzieniec-otwarcie-swietlicy-2
studzieniec-otwarcie-swietlicy-3
Błażej Cisowski
źródło (foto i tekst): rogozno.pl

(Odwiedzono 187 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.