Odsłonięcie pomnika Króla Przemysła II w Rogoźnie – zaproszenie


Wydarzenie odbędzie się w Rocznicę Lokacji Rogoźna.
Zapraszamy.
Źródło https://www.facebook.com/profile.php?id=100057699570069

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 141 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, lingwistyką, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

2 komentarze do “Odsłonięcie pomnika Króla Przemysła II w Rogoźnie – zaproszenie”

  1. Bardzo się cieszę że król Polski Przemysł II doczeka się pomnika, irytuję mnie jednak inna sprawa związana z patronem naszego miasta. Otóż dlaczego rondo króla Przemysła II jest na Rudzie a nie na rondzie z koroną???? Tak absurd trochę??? Co o tym uważają mieszkańcy Rogoźna?

    1. Witam serdecznie,
      Moim zdaniem, należy się cieszyć z tego, że chociaż rondo na Rudzie jest prawidłowo nazwane, ponieważ zarówno osiedle jak i Liceum Ogólnokształcące mają błędne imię króla – prawidłowo powinno brzmieć Przemysł, a nie Przemysław (patrz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82_II)
      Co do nazwy obu rond, to najlepiej spytać radnych, dlaczego nazwali je w taki, a nie inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *