Odbyły się Regaty na Jeziorze Rogozińskim [galeria zdjęć]

Regaty na Jeziorze Rogozińskim - zdjęcie grupowe

Na Fanpage Gmina Rogoźno na Facebooku czytamy:

W weekend 11-12 czerwca, na terenie Klubu Żeglarskiego „Kotwica” na Jeziorze Rogoźno, rozegrano pierwsze w tym roku regaty. Zawody rozegrano w czterech kategoriach, a były to: XXI Regaty z okazji Dnia Dziecka o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPP, XV Regaty o Puchar Starosty Obornickiego w klasie Cadet, XI Regaty o Puchar Komandora Klubu w klasie OK Dinghy i Finn, a także V Regaty o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie w klasie Europa. Warto dodać, iż regaty we wspomnianej klasie Europa ujęte zostały oraz będą punktowane w Pucharze Polski w kalendarzu Regat Polskiego Stowarzyszenia Klas Europa.

Otwarcie regat nastąpiło w sobotnich godzinach przedpołudniowych. Komandor Klubu Gerwazy Wojtkowiak powitał zaproszonych gości przybyłych sympatyków klubu i fanów sportów wodnych oraz wszystkich uczestników, którzy zapragnęli wykazać się swoimi żeglarskimi talentami. Następnie głos zabrali przedstawiciele samorządu: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Zaranek oraz Radna Rady Powiatu Renata Tomaszewska. Życzyli oni zawodnikom wiatru w żaglach, zajęcia miejsc na podium oraz bezpieczeństwa podczas regat.

Niedzielna bezwietrzna pogoda pokrzyżowała plany na rozegranie wyścigów w ten dzień, niemniej sobota dostarczyła mnóstwa sportowych wrażeń zarówno dla zawodników jak i kibiców, którzy mogli podziwiać zmagania uczestników i piękne widoki białych żagli na wodzie Jeziora Rogoźno.

Niedzielne popołudnie przyniosło ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych klasach. Komandor Klubu w asyście Sekretarza Klubu Pauli Binek, członka zarządu Łukasza Gargurlińskiego oraz przybyłych gości, wręczyli pamiątkowe puchary oraz nagrody. Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne regaty organizowane na naszym jeziorze.

Więcej zdjęć obejrzycie na tej stronie

Źródło https://www.facebook.com/rogoznogmina/

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 39 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *