Odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej o Sumatrze

Otwarcie wystawy „Tajemniczy świat Sumatry” odbyło się dnia 25 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie.

Autorzy wystawy byli na Sumatrze w kilku miejscach. Na początku w miejscowości gdzie mimo, że religią jest islam to panuje u nich matriarchat. Czyli kobiety rządzą, mają firmy, jeżdżą samochodami, dziedziczą majątek a mężczyźni siedzą w domach przy herbatce.

W innej miejscowości, w której byli kobiety i mężczyźni mają tatuaże od stóp do głów.

Autorzy mieszkali tydzień w dżungli u rodziny, która nie chce się wyprowadzać z dżungli i mieszka jak ich przodkowie – w domu na palach, który ma 40 m i taras. Ale nie mogą polować, bo to jest zabronione.

Galina Krupa i Kajetan Gosławski byli też na wyścigu byków (które wyglądają jak indyjskie krowy), które odbywają się w błocie. Jest specjalna uprząż do której przymocowany jest jeździec za bykami i trzyma dwa byki za ogony i jedzie. Nie ma zwycięzców i nagród, są tylko oklaski.

Autorzy wystawy również tropili i robili zdjęcia orangutanom. Są tylko dwa gatunki orangutanów i jeden zamieszkuje właśnie na Sumatrze. Samce są płochliwe, natomiast do samic można blisko podejść i zrobić zdjęcie.
K.M.

(Odwiedzono 41 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *