Odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej o Sumatrze


Otwarcie wystawy „Tajemniczy świat Sumatry” odbyło się dnia 25 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie.

Autorzy wystawy byli na Sumatrze w kilku miejscach. Na początku w miejscowości gdzie mimo, że religią jest islam to panuje u nich matriarchat. Czyli kobiety rządzą, mają firmy, jeżdżą samochodami, dziedziczą majątek a mężczyźni siedzą w domach przy herbatce.

W innej miejscowości, w której byli kobiety i mężczyźni mają tatuaże od stóp do głów.

Autorzy mieszkali tydzień w dżungli u rodziny, która nie chce się wyprowadzać z dżungli i mieszka jak ich przodkowie – w domu na palach, który ma 40 m i taras. Ale nie mogą polować, bo to jest zabronione.

Galina Krupa i Kajetan Gosławski byli też na wyścigu byków (które wyglądają jak indyjskie krowy), które odbywają się w błocie. Jest specjalna uprząż do której przymocowany jest jeździec za bykami i trzyma dwa byki za ogony i jedzie. Nie ma zwycięzców i nagród, są tylko oklaski.

Autorzy wystawy również tropili i robili zdjęcia orangutanom. Są tylko dwa gatunki orangutanów i jeden zamieszkuje właśnie na Sumatrze. Samce są płochliwe, natomiast do samic można blisko podejść i zrobić zdjęcie.
K.M.

(Odwiedzono 93 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *