Odbyła się wystawa owczarków w Jaraczu

W Jaraczu zorganizowano po raz drugi wystawę owczarków niemieckich długowłosych. Wydarzenie zorganizowane przez miejscowych hodowców tych psów swoim patronatem objęło stowarzyszenie Altdeutscher Schaferhund-Verband Deutschland e.V. Na wydarzenie przyjechało ponad sto psów z Polski i Niemiec, które oceniane były w siedmiu klasach wystawowych przez sędziów – Jurgena Gokelera i Gerharda Meistera. Wystawiane przez sędziów oceny tłumaczyli na język polski Magdalena i Przemysław Benz z Rożnowic.
źródło: Goniec Rogoziński nr 9/688

Kilka słów z Wikipedii o owczarkach niemieckich długowłosych

Owczarek niemiecki długowłosy – jedna z ras psów, należąca (według klasyfikacji FCI ) do grupy psów pasterskich i zaganiających. Owczarek niemiecki długowłosy wraz z owczarkiem niemieckim krótkowłosym należą do sekcji psów pasterskich (owczarskich). Odmiana długowłosa została uznana przez FCI od 1 stycznia 2011 roku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono 25 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *