Odbył się 1 Rogoziński Półmaraton Przemysła II [wideo]

rogozinski polmaraton
rogozinski polmaraton meta

320 osób wzięło udział w pierwszym Rogozińskim Półmaratonie Przemysła II. Zanim na starcie pojawili się uczestnicy półmaratonu, na stadionie miejskim odbyły się biegi dziecięce, w których wzięło udział ok. 400 uczniów i uczennic rogozińskich szkół. Pojawiły się dość długotrwałe utrudnienia w ruchu, bowiem start półmaratonu został zlokalizowany przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego, tam też odbyła się rozgrzewka zawodników. Bieg wystartował o godzinie 11. Trasa półmaratonu, choć trudna, była niezwykle urokliwa – przebiegała ona przez rezerwat Buczyna. Meta biegu została zlokalizowana na stadionie miejskim w Rogoźnie, tam też odbyła się ceremonia rozdania pucharów dla najlepszych zawodników. Pierwszy na metę dotarł olimpijczyk z Pekinu Tomasz Szymkowiak z czasem 1:19:55. Wśród kobiet najlepsza okazała się Justyna Olejniczak, która trasę 21,097 km pokonała w czasie 1:25:25. Świetnie spisali się również zawodnicy reprezentujący Rogoźno, zrzeszeni w Rogozińskim Klubie Biegacza Run Rogoźno – najlepszy z nich – Marcin Kapela zajął dwunaste miejsce z czasem 1:27:26. Puchary najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczali burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, zastępca Renata Tomaszewska, radni oraz Król Przemysł II.

Pełne wyniki półmaratonu są na tej stronie.

Poniżej wideo z tego wydarzenia

źródło: Goniec Rogoziński nr 24/625

(Odwiedzono 26 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.