Odbył się Festyn Młynarski w Jaraczu 2014

28 września w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu odbył się tradycyjny Festyn Młynarski. W programie były między innymi pokazy pracy maszyn rolniczych, przejażdżki konne, występy grup folklorystycznych, uruchomienie zabytkowego młyna wiatrakowego, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy dla najmłodszych oraz kiermasz rękodzieła i lokalnych wyrobów spożywczych. Można było również zwiedzić muzealną ekspozycję oraz posilić się w zorganizowanych specjalnie na festyn stoiskach gastronomicznych.

Muzeum w Jaraczu, stanowiące oddział Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Komorniki, powiat poznański), posiada ciekawe zbiory, które eksponowane są w zabytkowych XIX-wiecznych budynkach młyna wodnego, domu młynarza i stajni przymłyńskiej. Bardzo ciekawym zabytkiem jest również młyn wiatrakowy z XVIII wieku przeniesiony z Czacza w powiecie kościańskim.

jaracz-festyn-mlynarski-2014
źródło: Goniec Rogoziński nr 22/597
foto: rogozno.pl

(Odwiedzono 52 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *