Ochotnicza Straż Pożarna w Słomowie otrzymała…

… wyczekiwany samochód ratowniczo-gaśniczy. Przekazanie lekkiego Forda Transita odbyła się w sobotnie popołudnie 25 października na placu przy remizie i świetlicy wiejskiej w Słomowie. Uroczystość poprowadził prezes słomowskiej jednostki – Stanisław Filipowicz.

28 tyś. zł pochodziło z budżetu gminy, a ponad 100 tyś. udało się pozyskać w ramach dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i Zarządu Wojewódzkiego OSP. Dokonano tradycyjnego ochrzczenia wozu, na które nie żałowano szampana. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem w świetlicy wiejskiej. Nowy wóz znalazł swoje stałe miejsce w remizie będącej dawnym budynkiem gospodarczym, który jest od lat sukcesywnie remontowany przez strażaków pod kierownictwem Stanisława Filipowicza.

slomowo-nowy-woz-strazacki

slomowo-nowy-woz-strazacki-2
źródło: Goniec Rogoziński nr 24/599
foto: rogozno.pl

(Odwiedzono 58 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *