Mistrzynie Polski Orlikbasketmanii!

orlikbasketmaniaKoszykarki z Dwójki znowu nie zawiodły. 27-29 września na terenach hali Łuczniczka w
Bydgoszczy, odbył się finał krajowy III edycji turnieju Orlikbasketmania. Finał ten
poprzedzony został turniejami eliminacyjnymi i wojewódzkimi w całej Polsce. Do finału krajowego awansowała drużyna z SP-2 Rogoźno z nadziejami na zajęcie miejsca na podium. W turnieju w każdej kategorii, a było ich cztery – wystartowało osiem drużyn.
W grupie rogoźnianki trafiły na drużynę z Bydgoszczy, Szczecina, Białej Podlaski i Łańcuta. Mecze z Bydgoszczą i Łańcutem zakończyły się wynikiem 38-10, natomiast mecz ze Szczecinem – 16-26 pkt. W półfinale trafiliśmy na drużynę z Białej Podlaskiej, którą pokonaliśmy 36-12. W wielkim finale uświetnionym występami tancerzy hip-hop, pokazami wsadów i żonglerki, nasza drużyna wyszła stremowana, mimo że rywalkami były znane rogoźniankom szczecinianki. Jednak i z tremą dziewczęta dały sobie radę – wygrały 18-10. W ten sposób koszykarki z “Dwójki” zdobyły historyczne Mistrzostwo Polski Orlikbasketmanii. Na uroczystym zakończeniu z udziałem gości z Ministerstwa Sportu, PZkosz i urzędu miasta Bydgoszczy, naszym koszykarkom i trenerom wręczono olbrzymi puchar, medale i wiele upominków w postaci plecaków, czapek itp. Zdobywając I miejsce w Orlikbasketmanii SP-2 Rogoźno otrzymało nagrodę pieniężną – 5000 tys. zł.
Wybrano też najlepszą „piątkę” turnieju, w której znalazły się siostry Błachowicz –
Gosia i Weronika. Największe wyróżnienie otrzymała Wiktoria Nowakowska, która została
MVP turnieju. Drużyna Stanisława Kozłowskiego i Joanny Chojnackiej wystąpiła w
składzie: Błachowicz Weronika, Błachowicz Małgorzata, Smantek Natalia, Nowakowska