Mistrzowie sudoku

sudokuSudoku to łamigłówka logiczna, w której trzeba wypełnić diagram 9×9 kratek w taki sposób, aby w każdym wierszu i w każdej kolumnie oraz w każdym z 9 małych kwadratów
3×3, każda cyfra występowała tylko raz. Grę wymyślone w Japonii w 1986 roku, ale popularność na świecie zyskała dopiero W 2005 roku. Sudoku nie wymaga od gracza
skomplikowanych rachunków matematycznych przez co może wydawać się prosta i banalna. W
rzeczywistości bez cierpliwości i umiejętności logicznego myślenia jej rozwiązanie nie jest możliwe. Naukowcy obliczyli, że kombinacji cyfr spełniających zasady sudoku
jest aż 6 670 903 752 021 072 936 960. Jak pokazały szkolne eliminacje w Liceum
Ogólnokształcącym im. Przemysława – wielbicieli sudoku jest bardzo wielu. Drogą
eliminacji, do których zgłosiło się 24 zawodników, wyłonione zostały trzy dwuosobowe
drużyny: Szymon Guźliński (IIIA) i Radek Ptaszyński (IIIA), Mikołaj Strzępka (IIA) i
Robert Górkiewicz (IIA) oraz Marta Zdon (IIA) i Radek Wilczek (IIA), które
reprezentowały szkołę w Powiatowych Mistrzostwach w Sudoku o Puchar Starosty Powiatu Poznańskiego. Zawody odbyły się 17 października 2013 r. w ZS w Bolechowie. Po
dwugodzinnych zawodach drużynowych i godzinnych zmaganiach indywidualnych okazało się, że naszym zawodnikom udało się wywalczyć najwyższy stopień podium w obu kategoriach. Drużyna w składzie Szymon Guźliński i Radek Ptaszyński zdobyła I miejsce w kategorii drużynowej. W tej samej kategorii (po dogrywce) na trzecim stopniu podium stanęli Marta Zdon i Radek Wilczek. W kategorii indywidualnej mistrzostwo wywalczył Szymon Guźliński a Mikołaj Strzępka uplasował się tuż za podium czyli na miejscu czwartym.

źródło: Goniec Rogoziński nr. 23/572

(Odwiedzono 13 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl