Mikrodotacje z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Stowarzyszenie Baranek z prezes Krystyną Gromanowską na czele wzięło udział w konkursach na mikrodotacje przyznawane przez Centrum PISOP z Funduszu Inicjatyw
Obywatelskich. Aby wziąć w udział w konkursie musiały zostać powołane grupy nieformalne. I tak: Grupa Nieformalna „Cieśle” realizowała projekt
„Razem lepiej – razem weselej” mający przede wszystkim na celu aktywizację
i integrację mieszkańców we wspólnym działaniu. W ramach projektu odbyły się plenerowe spotkania oraz warsztaty dla mieszkańców. Dzięki dotacji zakupione zostały stoły, ławki oraz grill. W skład GN „Cieśle” wchodzi: Patrycja Dolata – lider grupy, Natalia Krzyśko oraz Dorota Marciniak. Kolejna Grupa to „Cybergrupa”, która realizowała projekt „Cyfrowy świat”, którego celem jest nauka podstaw obsługi komputera a co za tym idzie wyrównywania szans mieszkańców wsi.

W ramach dotacji zakupione zostały biurka i krzesła, do pozostających już na stanie świetlicy komputerów, oraz nowy komputer z oprogramowaniem. W skład GN „Cybergrupy” wchodzi: Michał Gromanowski – lider grupy oraz Dominik Lach i Dominik Michalczak. Zajęcia prowadzone są w okresie od 01.10.2014 – 30.11.2014 w świetlicy w Owczegłowach. Grupa Nieformalna, której liderem jest Ilona Dajema realizowała projekt „Integracja na Harcerskiej”. Już sam tytuł wskazuje główny cel projektu. W skład grupy wchodzi również Artur Krzywonos i Mateusz Sutko. Mieszkańcy z ul. Harcerskiej w Owczegłowach wspólnie uporządkowali teren przeznaczony na ognisko z grillem (zakupionym z dotacji), przygotują miejsce do postawienia stołów i ławek (z dotacji) oraz wytyczą miniboisko do potyczek sportowych. W ramach projektu zorganizowane zostaną spotkania rodzinne mieszkańców Owczegłów z ul. Harcerskiej. Oprócz tych trzech grup w konkursach startowały także GN „Garbatka” i GN „Kibice”, które otrzymały również pozytywną ocenę formalną i merytoryczną i wysoką punktację, jednakże ze względu na brak środków nie otrzymały dofinansowania. Będą one mogły wziąć udział w następnym konkursie ofert po pozyskaniu funduszy przez FIO.

źródło: Goniec Rogoziński nr 25/600

(Odwiedzono 12 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *