Mieszkańcy województwa wielkopolskiego wybrali 9 zwycięskich projektów, które otrzymają granty na realizację projektów społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

W województwie wielkopolskim klienci Tesco wybrali 9 zwycięskich projektów. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:

  • Pomagając innym, pomagasz sobie!” Fundacji „Ukryte Marzenia”

  • Skarbiec Ludzkich Pasji” Fundacji „Ludzie z Pasją”

  • Wyrównywanie szans” Stowarzyszenia „Zaangażowani”

  • Kościańskie Pudełko Życia” grupy „Aktywni Kościaniacy”

  • IX Powiatowy Bal Karnawałowy Osób Niepełnosprawnych” Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Na TAK”

  • Pleszew CUP” Klubu Sportowego Stal Pleszew

  • Widzialna Ręka” Fundacji „CHOPS” i grupy społecznej „Trzecie piętro”

  • Szyj pozytywnie” Stowarzyszenia „Dla Dobra Dziecka”

  • WSZYSCY RAZEM!” Stowarzyszenia Orlik Piła

W regionie zostało przyznane również wyróżnienie. Dodatkowy grant otrzymało Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju wsi Sierosław „Razem Łatwiej” z projektem „Plac zabaw w Sierosławcu”.

Łącznie na terenie województwa wielkopolskiego oddano blisko 408 833 głosów.

Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące
do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach
w Polsce wydarzy się coś dobrego
– mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Wszystko w rękach mieszkańców

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Kolejna edycja programu pokazała, jak wiele wspaniałych osób chce angażować się na rzecz lokalnych społeczności i ile dobrego jest jeszcze do zrobienia. Naszym zdaniem wszystkie pomysły są wyjątkowe, już nie możemy się doczekać realizacji projektów mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera merytorycznego programu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

Partner strategiczny

Partner merytoryczny

Tesco Polska

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z około 430 sklepami,
od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia ponad 25 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 3700 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne (np. „Od uprawy
do potrawy”), promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich zbiórki żywności
czy walka z marnowaniem żywności.

Fundacja Tesco powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia.
Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem
50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl

(Odwiedzono 49 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *