Memoriał im. Krystyny Baszczyńskiej w Parkowie 2013

memorial_baszczynskiej24 maja 2013 r. na wiejskim boisku w Parkowie spotkało się siedem drużyn ze szkół wiejskich powiatu obornickiego: Budziszewka, Chrustowa, Gościejewa, Prusiec, Rożnowa, Ryczywołu i Parkowa, aby uczcić pamięć byłej dyrektor szkoły w Parkowie Krystyny Baszczyńskiej i rozegrać turniej „Piłkarskie piątki”.
Memoriał rozpoczęła znana wszystkim piosenka o trzech przyjaciołach z boiska, która wprowadziła uczestników w nastrój piłkarskiej zabawy. Dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie Maria Cisowska witając gości, wśród których znaleźli się burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, księża Wojciech Ren i Jan Andrzejewski, przewodniczący Rady Rodziców Zenon Mielke, prezes Stowarzyszenia „Parkowianka” Ewa Szatkowska oraz córka dyrektor Baszczyńskiej Emilia Khan z córką, przypomniała postać zmarłej 15 lat temu Krystyny Baszczyńskiej. Podkreśliła niezwykłe zaangażowanie zmarłej zarówno w stosunku do dzieci i nauczycieli, jak i w pracę społeczną na rzecz społeczności lokalnej. Wystąpienie zakończyło się minutą ciszy ku pamięci patronki wydarzenia.
Opiekun Klubu Olimpijczyka Krzysztof Działo przedstawił drużyny występujące w Memoriale. W związku z meczem finałowym Ligi Mistrzów – przypadającym dzień po turnieju – w tym roku ekipy przyjęły nazwy wielkich europejskich klubów: SP z Budziszewka – AC Milan, SP z Chrustowa – Bayern Monachium, SP z Gościejewa – Borussia Dortmund, SP z Prusiec – Lech Poznań, SP z Rożnowa – Manchester United, SP z Ryczywołu – Real Madryt i SP z Parkowa – FC Barcelona. Drużyny zaprezentowały się przy dźwiękach hymnów klubów otrzymując gromkie brawa. Gościem honorowym Memoriału był – już po raz kolejny – Roman Łoś, wychowawca pokoleń młodych piłkarzy, były trener Lecha Poznań, odkrywca talentów takich jak Mirosław Okoński, Damian Łukasik, Jarosław Araszkiewicz i wielu innych.
Sakramentalne słowa otwierające corocznie zawody „Memoriał Krystyny Baszczyńskiej uważam za otwarty” wypowiedział burmistrz Bogusław Janus. Biało-czerwoną flagę przyniesioną przez uczennice II klasy Gimnazjum przy dźwiękach piosenki Zuzanny Szreder „W jedności siła” wciągnął na maszt Roman Łoś w asyście Szymona Wojciechowskiego. Na zakończenie dzięki piosence „Koko, koko, Euro spoko” mogliśmy przypomnieć sobie ubiegłoroczne Euro w Polsce.
W związku z czterdziestoleciem święceń kapłańskich proboszcza słomowskiego ks. Wojciecha Rena pani dyrektor w imieniu wszystkich uczestników uroczystości złożyła jubilatowi serdeczne życzenia i wręczyła jubileuszowy tort. Po uroczystości powitalnej wszystkie drużyny z opiekunami oraz goście udali się na cmentarz, gdzie na grobie dyrektor Baszczyńskiej złożyli wiązanki kwiatów i symboliczne znicze. Po przejściu na boisko wiejskie rozpoczęła się główna część Memoriału „Piłkarskie piątki”. Turniej wzorowo przygotowali i poprowadzili nauczyciele WF-u Szymon Wojciechowski i Miłosz Mumot na czele ze Zbigniewem Chudzickim.
Po niezwykle emocjonującej walce stojącej na wysokim poziomie – co podkreślił trener Łoś – turniej wygrała ekipa gospodarzy pokonując w finale SP w Ryczywole 1:0. Trzecie miejsce po zaciętym boju zdobyli zawodnicy z Rożnowa po zwycięstwie 2:1 w rzutach karnych nad piłkarzami ze SP w Budziszewku. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Gościejewa, Prusiec i Chrustowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Gracjan Ignasiak z Parkowa, bramkarzem Tobiasz Szewczyk z Ryczywołu, królem strzelców Bartosz Olech (8 bramek), również z SP Ryczywół. Nagrodę specjalną dla jedynej zawodniczki w turnieju otrzymała Agnieszka Penier z Parkowa.
Po wręczeniu nagród dla najlepszych pani dyrektor Maria Cisowska podziękowała wszystkim za udział, za dobrą zabawę i zaprosiła na turniej za rok.

źródło: rogozno.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 129 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *