Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”


Trzy pary z naszej gminy, które zawarły związek małżeński ponad pół wieku temu, otrzymały medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 13 listopada w sali parterowej RCK, a uczestniczyli w niej, poza odznaczonymi, również członkowie ich rodzin.

Bohaterami tego dnia byli: Ludwika i Czesław Kopaniarz z Parkowa, Teresa i Adam Feliksiak z Gościejewa oraz Anna i Marian Sobczak z Grudny. Po okolicznościowej mowie kierowniczki USC, jubilaci dziękowali sobie za miłość i opiekę małżeńską oraz przyrzekali zrobić wszystko, aby ich małżeństwa były wciąż szczęśliwe. Każdy z małżonków otrzymał medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medale w imieniu prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wręczył burmistrz Rogoźna Bogusław Janus. Zwracając się do wszystkich zgromadzonych, burmistrz Janus przyznał, że jest bardzo wzruszony, gdyż pięćdziesiąt lat temu był na ślubie jednej z odznaczonych par – państwa Feliksiaków, w ich domu w Gościejewie. Przypomniał, że wraz z bratem, jako kilkuletni chłopcy mówili dla młodej pary wiersz. Wzniesiono toast za zdrowie małżonków, a chórzyści z Chóru Mieszanego „Echo” odśpiewali im sto lat. Uroczystość zakończyła się koncertem zespołu pod dyrekcją Józefa Zarębskiego.

wyroznione-malzenstwa
źródło: Goniec Rogoziński nr 24/599

(Odwiedzono 76 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.