Marcowe spotkanie TPR


elzbieta milewska rogoznoMarcowe zebranie Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy pamięci wieloletniej członkini Towarzystwa – Elżbiety Milewskiej zmarłej 1 marca 2015 r.

Lucyna Bełch przedstawiła biogram Elżbiety Milewskiej, podkreślając szczególnie Jej dobroć, mądrość, życzliwość dla innych i zaangażowanie społeczne. Pani Milewska była w latach 2006-2013 – członkiem Komisji Rewizyjnej TPR, a także zasiadała w Sądzie Koleżeńskim Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. Wielokrotnie też reprezentowała rogozińskie Towarzystwo na spotkaniach regionalistów.

Na marcowym zebraniu przedstawiono też zestawienie dotyczące udziału członków Komisji Rewizyjnej w zebraniach TPR w 2014 r. Była to odpowiedź na pytanie jednego z członków Towarzystwa. Z zestawienia wynika, że w każdym zebraniu TPR w 2014 r. brali udział członkowie Komisji Rewizyjnej.

W drugiej części zebrania dyskutowano na temat lokalizacji konnego pomnika Przemysła II oraz o obchodach 720 rocznicy śmierci tego króla w 2016 r. W tej sprawie przedstawiciele TPR rozmawiali z władzami Rogoźna – z burmistrzem Romanem Szuberskim i panią wiceburmistrz Renatą Tomaszewską. Oboje odnieśli się do tej propozycji przychylnie.

W dalszej dyskusji postulowano potrzebę powołania Komitetu Obchodów Przemysławowskich, który koordynowałby działania wszystkich szkół, organizacji i stowarzyszeń.

Majowe zebranie TPR (19.05.2015) postanowiono poświęcić wspomnieniom o ks. prof. Aleksym Klawku (11 maja przypada rocznica Jego urodzin). W związku z tym zaapelowano o przygotowanie wspomnień o Nim. Specjalną prośbę skierowano do krewnej księdza – pani Stefanii Klawek.

Na zebraniu poruszono też kwestię tradycyjnej wycieczki regionalnej. Odbędzie się ona jak zawsze w ostatnią sobotę września, a jej celem będzie w tym roku Bydgoszcz.!

autor: E.M.
źródło: rogozno.pl

(Odwiedzono 46 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *