Starosta Zofia Kotecka ma w planach przebudowę jednej z dróg w gminie Rogoźno. Inaczej niż jej poprzednik chce, aby drogę do remontu wybrali sami rogoźnianie poprzez swych przedstawicieli w radzie miejskiej. Ci wskazali dwie lokalizacje. Jedna to droga powiatowa nr 2029p – od ulicy Plażowej do granicy gminy z Murowaną Gośliną. Druga to 600 metrów ulicy Za Jeziorem. Radna Ewa Wysocka zaproponowała współfinansowanie wraz z powiatem przebudowy drogi od Rogoźna w stronę Murowanej Gośliny. Gmina pokryłaby połowę kosztów pozostałych do zapłaty po wsparciu z FDS. Projekt radnej Wysockiej uzyskał poparcie 12 radnych przy dwóch głosach przeciwnych.
Źródło oborniki.com.pl
Powiązane wpisy:
- Będzie przebudowa drogi do Ciesiel 15/06/2022
- Co z drogą do Studzieńca? 18/12/2022
- Przebudowa drogi w miejscowości Marlewo 08/01/2021
Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.
Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj