Leśny meliorant

Na Fanpage Lasy Państwowe na Facebooku czytamy:

#CoWLesiePiszczy #gdzieONtamWODA #WodaWlesie #LeśnyMeliorant

Nie czas na bobra spoglądać wilkiem 🐺 pamiętaj, woda jest bardzo ważna, za jej obecność w lasach w dużej mierze odpowiada właśnie bóbr.

Bóbr jako niezwykle sprytne zwierzątko wciąż zaskakuje człowieka swoim hydrologicznych, szóstym zmysłem 💦 wystarczy przejść się w pobliżu rzek, cieków, czy też zbiorników wodnych 💦by natknąć się na bobry lub chociaż ślady ich bytowania 💪🦷🌳

Jeśli jednak ktoś na tego niesfornego roślinożercę spogląda wilkiem, to będzie to właśnie wilk 🐺

Bobry nie zapadają w sen zimowy, dlatego ślady ich żerowania możemy obserwować cały rok.

Pyszne jedzonko trzeba jednak gdzieś schować 🌿

Gdzie zatem te niezwykle inteligentne ssaki urządzają spiżarnię❓

Zapasy magazynowane są pod powierzchnią wody💧, bóbr wykorzystuje zimną wodę, która działa podobnie jak znana nam lodówka, dzięki czemu przez całą zimę bobry mają dostęp do świeżego pokarmu🌿.

Jak wygląda magazyn zimowy bobrów❓ To ok. 80 gatunków roślin drzewiastych głównie topól i wierzb oraz soczyste korzenie i kłącza roślin wodnych. Na nizinach wielkość spiżarni może się wahać od 5 do 19 m3, a na jednego bobra przypadać od 1,1 do 4,5m3 zapasów. W górach obserwowano magazyny mogą osiągnąć 25 m3, co wiąże się z większą surowością zim w górskich regionach.

Wieść leśna niesie, że bieszczadzkie bobry podbierały robotnikom leśnym wałki wierzby ułożone w stosy, a na Pojezierzu Brodnickim potrafiły zebrać plon buraka cukrowego z pola i magazynować go w swoich norach.

Fot. Michał Matłoka

Źródło https://m.facebook.com/LasyPanstwowe/

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 3 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *