Leśna encyklopedia: porosty i mchy

porosty na drzewie

Na Fanpage Lasy Państwowe na Facebooku czytamy:

Podobno kierunek północy w lesie można wyznaczyć po mchu rosnącym na drzewach🌳

To FAKT – Mchy, jak i porosty, rosną na drzewach ze wszystkich stron. Wszystko zależy od tego, jaka jest wilgotność, nasłonecznienie, czy na pień drzewa pada cień rzucany przez liście, gałęzie, inny pień, wzniesienie itp. Mchy można zaobserwować zarówno od strony północnej, jak i wschodniej czy południowej. Do wyznaczania kierunków świata lepszy jest tradycyjny kompas, a w nocy gwiazdy.

Jednak ważniejszą kwestią jaką potrafią nam wskazać porosty jest to jakim powietrzem oddychamy. 👃

Dzieje się tak ponieważ porosty to organizmy wrażliwe na te same substancje zanieczyszczające powietrze co człowiek. Dzięki temu są dobrymi wskaźnikami czystości powietrza, w którym oddychamy na co dzień.

Dlatego obecność porostów jest naturalną gwarancją jakości 🙂

#jakimpowietrzemoddychamy #porosty #mchy

Źródło https://m.facebook.com/LasyPanstwowe/
Foto https://unsplash.com/photos/777rOpMLL2g?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 6 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *