Leśna encyklopedia: porosty i mchy

porosty na drzewie

Na Fanpage Lasy Państwowe na Facebooku czytamy:

Podobno kierunek północy w lesie można wyznaczyć po mchu rosnącym na drzewach🌳

To FAKT – Mchy, jak i porosty, rosną na drzewach ze wszystkich stron. Wszystko zależy od tego, jaka jest wilgotność, nasłonecznienie, czy na pień drzewa pada cień rzucany przez liście, gałęzie, inny pień, wzniesienie itp. Mchy można zaobserwować zarówno od strony północnej, jak i wschodniej czy południowej. Do wyznaczania kierunków świata lepszy jest tradycyjny kompas, a w nocy gwiazdy.

Jednak ważniejszą kwestią jaką potrafią nam wskazać porosty jest to jakim powietrzem oddychamy. 👃

Dzieje się tak ponieważ porosty to organizmy wrażliwe na te same substancje zanieczyszczające powietrze co człowiek. Dzięki temu są dobrymi wskaźnikami czystości powietrza, w którym oddychamy na co dzień.

Dlatego obecność porostów jest naturalną gwarancją jakości 🙂

#jakimpowietrzemoddychamy #porosty #mchy

Źródło https://m.facebook.com/LasyPanstwowe/
Foto https://unsplash.com/photos/777rOpMLL2g?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Powiązane wpisy:

Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.
(Odwiedzono: 4 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, lingwistyką, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *