Lasy Państwowe przypominają, że dziś Światowy Dzień Ptaków Wędrownych

wędrówka ptaków

Na Fanpage Lasy Państwowe na Facebooku czytamy:

Dzięki obserwacji ptaków wiemy, że ogólny kierunek ich wędrówek przebiega z północy na południe.

Większość europejskich gatunków wędrownych kieruje się jesienią na południowy zachód lub południowy wschód. Wybieranie tras wędrówki i wysokości lotu zależy od możliwości biologicznej danego gatunku, np. ptaki wodne najczęściej lecą nisko, wzdłuż dolin rzek lub wybrzeży, a ptaki typowo lądowe zwykle szerokim frontem, przeciętnie do 3000 m n.p.m.

Małe ptaki odbywają loty z prędkością 50-70 km/godz. Mniejsze ptaki pokonują dziennie około 100 km, duże do 500 km. W ciągu dnia wiele ptaków orientuje się dzięki Słońcu, natomiast nocą mogą oceniać kierunek na podstawie położenia gwiazd. Niektóre podążają wzdłuż dolin rzek, pasm górskich, czy brzegów mórz. Pewne gatunki są wrażliwe na pole magnetyczne ziemi, spolaryzowane światło, promieniowanie podczerwone, a nawet nieznane zmiany ciepła atmosferycznego.

Fot. Malwina Sokołowska

#ŚwiatowyDzieńPtakówWędrownych #Ptaki #ptakipolski

Przeczytaj o wędrówkach ptaków na Wikipedii.

Źródło https://m.facebook.com/LasyPanstwowe/
Foto https://unsplash.com/photos/_oDbGiBeZPM?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 7 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *