Komisja w Wiardunkach

14 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej VII kadencji. Posiedzenie miało charakter wyjazdowy – odbyło się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wiardunkach na terenie Gminy Ryczywół. Warsztat mieści się w należącym do ryczywolskiego samorządu budynku dawnej szkoły. Jest placówką należącą do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i Ich Rodzin im. K. Marcinkowskiego “REHABILITACJA” z siedzibą w Wągrowcu. W warsztacie przebywa stała liczba 30 uczestników, którzy pod okiem instruktorów poddani są rewalidacji.

Uczestnikami mogą zostać osoby, które ukończyły szesnasty rok życia, z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz wskazaniem uczęszczania do WTZ. Celem uczestnictwa jest rozwój emocjonalny, intelektualny, społeczny, a także podnoszenie zdolności zawodowych oraz rehabilitacja ruchowa i muzykoterapeutyczna. Rewalidacja odbywa się w siedmiu pracowniach: gospodarstwa domowego, poligraficzno-informatycznej, plastyczno-ceramicznej, wikliniarskiej, artystyczno-ogrodniczej, stolarskiej oraz krawiecko-dziewiarskiej.
Głównym punktem obrad prowadzonych przez przewodniczącego komisji Łukasza Zaranka, było zapoznanie się z działalnością i finansowaniem warsztatu. Kompleksową informację na temat swojej placówki przedstawiła kierownik WTZ Joanna Napierała. W kolejnej części spotkania przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, psycholog Maria Stachowiak, przedstawiła projekt Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015, który będzie procedowany na najbliższej sesji.

komisja-wiardunki
źródło: Goniec Rogoziński nr 3/604

(Odwiedzono 51 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *