Komisja w Wiardunkach

14 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej VII kadencji. Posiedzenie miało charakter wyjazdowy – odbyło się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wiardunkach na terenie Gminy Ryczywół. Warsztat mieści się w należącym do ryczywolskiego samorządu budynku dawnej szkoły. Jest placówką należącą do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i Ich Rodzin im. K. Marcinkowskiego “REHABILITACJA” z siedzibą w Wągrowcu. W warsztacie przebywa stała liczba 30 uczestników, którzy pod okiem instruktorów poddani są rewalidacji.

Uczestnikami mogą zostać osoby, które ukończyły szesnasty rok życia, z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz wskazaniem uczęszczania do WTZ. Celem uczestnictwa jest rozwój emocjonalny, intelektualny, społeczny, a także podnoszenie zdolności zawodowych oraz rehabilitacja ruchowa i muzykoterapeutyczna. Rewalidacja odbywa się w siedmiu pracowniach: gospodarstwa domowego, poligraficzno-informatycznej, plastyczno-ceramicznej, wikliniarskiej, artystyczno-ogrodniczej, stolarskiej oraz krawiecko-dziewiarskiej.
Głównym punktem obrad prowadzonych przez przewodniczącego komisji Łukasza Zaranka, było zapoznanie się z działalnością i finansowaniem warsztatu. Kompleksową informację na temat swojej placówki przedstawiła kierownik WTZ Joanna Napierała. W kolejnej części spotkania przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, psycholog Maria Stachowiak, przedstawiła projekt Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015, który będzie procedowany na najbliższej sesji.

komisja-wiardunki
źródło: Goniec Rogoziński nr 3/604

(Odwiedzono 30 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *