Koalicja chciała obniżyć diety radnym, ale tylko tym z opozycji


Radni Rogoźna należą do bardzo wysoko w skali regionu, a nawet kraju, uposażanych członków rad gmin, i to nie tylko o podobnej do Rogoźna liczbie ludności, ale również zdecydowanie większych.

W związku z tym, że na mocy uchwały z grudnia 2014 diety obliczane są na podstawie minimalnego wynagrodzenia, wysokie, nieopodatkowane pobory wzrosły im jeszcze od 1 stycznia. Zgodnie ze wspomnianą uchwałą dieta przewodniczącego rady wynosi 113 proc. minimalnego wynagrodzenia. Wiceprzewodniczący rady otrzymują miesięcznie 100 proc., czyli 2 tys. zł, podobnie jak przewodniczący komisji rewizyjnej. Przewodniczący innych komisji otrzymują 90 proc., czyli 1,8 tys. Najmniej, bo 70 proc., otrzymują szeregowi radni, jednak tych jest obecnie tylko czterech i wszyscy należą do opozycyjnego klubu “Rogoźno Lubię To”.
Zobacz cały artykuł na tej stronie
źródło: oborniki.naszemiasto.pl

(Odwiedzono 215 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *