Koalicja chciała obniżyć diety radnym, ale tylko tym z opozycji


Radni Rogoźna należą do bardzo wysoko w skali regionu, a nawet kraju, uposażanych członków rad gmin, i to nie tylko o podobnej do Rogoźna liczbie ludności, ale również zdecydowanie większych.

W związku z tym, że na mocy uchwały z grudnia 2014 diety obliczane są na podstawie minimalnego wynagrodzenia, wysokie, nieopodatkowane pobory wzrosły im jeszcze od 1 stycznia. Zgodnie ze wspomnianą uchwałą dieta przewodniczącego rady wynosi 113 proc. minimalnego wynagrodzenia. Wiceprzewodniczący rady otrzymują miesięcznie 100 proc., czyli 2 tys. zł, podobnie jak przewodniczący komisji rewizyjnej. Przewodniczący innych komisji otrzymują 90 proc., czyli 1,8 tys. Najmniej, bo 70 proc., otrzymują szeregowi radni, jednak tych jest obecnie tylko czterech i wszyscy należą do opozycyjnego klubu “Rogoźno Lubię To”.
Zobacz cały artykuł na tej stronie
źródło: oborniki.naszemiasto.pl

(Odwiedzono 232 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *