Kazimierz Jabłoński zasłużonykazimierz-jablonski-gosciejewoW trakcie Gminnego święta Plonów w Garbatce, mieszkaniec Gościejewa Kazimierz Jabłoński otrzymał tytuł „Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej”. Uzasadnienie nadania tytułu odczytał przewodniczący Kapituły Roman Szuberski, następnie, wraz z burmistrzem Bogusławem Janusem wręczając wzruszonemu Kazimierzowi Jabłońskiemu pamiątkowy dyplom, akt nadania tytułu i bukiet kwiatów. Na zakończenie wyróżniony mieszkaniec naszej gminy złożył swój podpis w Księdze Zasłużonych.

Pan Kazimierz jest lokalnym działaczem społeczno-kulturalnym. Urodził się 22 marca 1942 roku. Ukończył gościejewską szkołę, pochodzi z rodziny o tradycjach rolniczych. Warto wspomnieć, że grał w piłkę nożną – w rogozinskiej Wełnie i klubie LZS Gościejewo. Odbył dwuletnią służbę wojskową w tatach sześćdziesiątych, a od lat siedemdziesiątych jest współwłaścicielem z żoną – Bogusławą gospodarstwa rolnego w Gościejewie pod nr 48. Działa społecznie od młodzieńczych lat. Brał udział w budowie rodzimego stadionu, był członkiem OSP, zespołów tanecznych, działał w spółdzielni, kółkach rolniczych, zajmował się prezesurą związku zajmującego się roślinami oleistymi, był członkiem rady sołeckiej, dziś działa w tarnowskim LOK-u. W 2006 roku był współzałożycielem Gościnianki, a od 2009 roku prowadzi zespół Tu My z Doliny Wełny z Gościejewa. Serdecznie gratulujemy!

źródło: Goniec Rogoziński nr 20/595

(Odwiedzono 154 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.