Kazimierz Jabłoński zasłużony

kazimierz-jablonski-gosciejewoW trakcie Gminnego święta Plonów w Garbatce, mieszkaniec Gościejewa Kazimierz Jabłoński otrzymał tytuł „Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej”. Uzasadnienie nadania tytułu odczytał przewodniczący Kapituły Roman Szuberski, następnie, wraz z burmistrzem Bogusławem Janusem wręczając wzruszonemu Kazimierzowi Jabłońskiemu pamiątkowy dyplom, akt nadania tytułu i bukiet kwiatów. Na zakończenie wyróżniony mieszkaniec naszej gminy złożył swój podpis w Księdze Zasłużonych.

Pan Kazimierz jest lokalnym działaczem społeczno-kulturalnym. Urodził się 22 marca 1942 roku. Ukończył gościejewską szkołę, pochodzi z rodziny o tradycjach rolniczych. Warto wspomnieć, że grał w piłkę nożną – w rogozinskiej Wełnie i klubie LZS Gościejewo. Odbył dwuletnią służbę wojskową w tatach sześćdziesiątych, a od lat siedemdziesiątych jest współwłaścicielem z żoną – Bogusławą gospodarstwa rolnego w Gościejewie pod nr 48. Działa społecznie od młodzieńczych lat. Brał udział w budowie rodzimego stadionu, był członkiem OSP, zespołów tanecznych, działał w spółdzielni, kółkach rolniczych, zajmował się prezesurą związku zajmującego się roślinami oleistymi, był członkiem rady sołeckiej, dziś działa w tarnowskim LOK-u. W 2006 roku był współzałożycielem Gościnianki, a od 2009 roku prowadzi zespół Tu My z Doliny Wełny z Gościejewa. Serdecznie gratulujemy!

źródło: Goniec Rogoziński nr 20/595

(Odwiedzono 46 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *