Jeszcze nie zaczął się sezon żeglarski…… a z inicjatywy wicekomandora klubu, Wojciecha Czarnka, odbyło się zebranie tzw. „Ligi morskiej”, złożonej z członków klubu i miłośników żeglarstwa morskiego. Przypomnijmy – Klub KŻ Kotwica jest właścicielem jachtu morskiego „Luc-Ander”, a członkowie posiadają patenty uprawniające do dowodzenia jednostkami w czasie rejsów po morzu. W trakcie spotkania wspominano sezon 2014, w którym odbywały się rejsy dłuższe, jak chociażby po wodach śródlądowych Szwecji – tzw. Kanałem Gotta, czy krótsze, np. na duńską wyspę Bornholm a nawet weekendowe wypady pod żagle po wodach Zalewu Szczecińskiego – z krótkim wyjściem na Bałtyk i przez Świnoujście powrót do mariny macierzystej w Stepnicy. Oglądano filmy i zdjęcia z tych rejsów, słuchano wspomnień i uwag uczestników wypraw (jak zastrzegają uczestnicy – bez rumu).

Nadszedł czas planów na sezon 2015. Propozycje były różne, m.in. powtórzenia Kanału Gotta. Jednak zamiary są ambitniejsze – jeżeli wiatr pozwoli, a w dużej mierze to on rozdaje karty, jacht „Luc – Ander” pod wodzą naszych kapitanów i z wymiennymi załogami ma popłynąć w stronę Bałtyku północno – wschodniego, aż po wody Finlandii. Jest to akwen dla wielu rogozińskich żeglarzy nieznany, ale przecież chodzi o to, by przeżyć nową przygodę, zobaczyć nowe interesujące miejsca, spotkać nowych ludzi. Zarząd Klubu Żeglarskiego „Kotwica” zaprasza zainteresowanych taką formą czynnego wypoczynku, ciekawych świata i przeżycia wspaniałych przygód do wzięcia udziału w rejsach morskich. Nie musisz znać fachu żeglarskiego, wszystkiego nauczą Cię żeglarze z bogatym doświadczeniem morskim. Przyjdź, spróbuj! – zaprasza Jacek Runowski z Kotwicy.

luc ander kotwica
źródło: Goniec Rogoziński nr 10/611

(Odwiedzono 74 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.