Jednak wybudują?



W piątek, 2 września, z inicjatywy posła Krzysztofa Paszyka, w jego biurze poselskim w Obornikach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka, posła Krzysztofa Paszyka oraz radnych powiatowych: Andrzeja Ilskiego, Bogusława Janusa i Kazimierza Zielińskiego. Tematem konferencji były inwestycje i remonty dróg wojewódzkich na terenie powiatu obornickiego. Marszałek Jankowiak mówił o obwodnicy Rogoźna. Pięciokilometrowa, obiegająca miasto od północy trasa ma kosztować 38 mln zł. Budowę wpisano w plan transportowy województwa wielkopolskiego. Obecnie przygotowywana jest koncepcja projektowa inwestycji. Marszałek Jankowiak zapewnił, że zostanie ona zrealizowana ze środków najbliższej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Za działania w sprawie od dawna oczekiwanej drogi podziękował obecny na spotkaniu były burmistrz Rogoźna Bogusław Janus. Sam przez wiele lat podejmował starania w kierunku budowy obwodnicy, m.in. przygotował koncepcję jej przebiegu, a aktualne władze kontynuują te działania. Kolejną niezwykle ważną dla mieszkańców powiatu inwestycją będzie tzw. „mała obwodnica” Obornik planowana na odcinku od ul. Czarnkowskiej do drogi krajowej nr 11. Umowę na wykonanie drogi w systemie „zaprojektuj i zbuduj” podpisano 10 sierpnia br. Przewidywany koszt inwestycji to 15 mln zł, które w całości pokryje samorząd województwa wielkopolskiego, zaś termin ukończenia – 2018 r. Radny Kazimierz Zieliński zwrócił uwagę na potrzebę budowy parkingu (park and ride) przy dworcu kolejowym w Rogoźnie. Ułatwiłoby to dostęp do kolei również mieszkańcom gminy Ryczywół.

obwodnica
źródło: Goniec Rogoziński nr 18/646
foto: wielkopolska.psl.pl

(Odwiedzono 88 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

2 myśli w temacie “Jednak wybudują?”

  1. Marszałek Jankowiak powiedział “Marszałek Jankowiak zapewnił, że zostanie ona zrealizowana ze środków najbliższej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.”
    Najbliższa perspektywa to po 2020 roku ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.