Jak się reklamować…

… – to z rozmachem. Taka polityka informacyjno-promocyjna prawdopodobnie przyświeca naszej gminie. Reklama naszego urzędu, sfinansowana za nasze pieniądze, pojawiła się w piśmie poczytnym, ogólnopolskim, z tytułem na okładce – Jak na złość – precz z dyktaturą. Rządowe instytucje wstrzymują reklamy i ograniczają mocno prenumeraty „Gazety Wyborczej” oraz „Newsweeka”. Nasz urząd idzie w kierunku przeciwnym – zamieszcza ogłoszenie na całą stronę poczytnego tygodnika, wymienionego tu jako drugi (środek, nr 12/2016). Pismo Tomasza Lisa musi być w opinii magistratu właściwym do tego miejscem, bo że drogim to oczywiste (koszt stronicowej reklamy to ponad 100 000 złotych). I co w tej reklamie gminy możemy przeczytać? Oprócz tego, że – uwaga – słyniemy z I Półmaratonu Przemysła (sic!), zapisujemy przymiotnik rogoziński wielką literą… W zasadzie tyle. Czy taka reklama jest zatem skuteczna? Czy drodzy czytelnicy ją zauważyli przeglądając tygodnik, który za treść reklam nie ponosi odpowiedzialności, w odróżnieniu od zleceniodawcy? Czy naprawdę naszą siłą są “odbywające się cyklicznie imprezy”?

źródło: Goniec Rogoziński nr 34/635

(Odwiedzono 61 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Jedna myśl na temat “Jak się reklamować…”

  1. Szanowni czytelnicy ! Koszt zamieszczenia kolorowej reklamy Gminy Rogoźno w Newsweeku to kwota 1845,00 zł brutto (3,64 zł za 1 cm powierzchni reklamowej). Nakład Newsweeka to 30 000 egzemplarzy. Informacje zawarte w Gońcu Rogozińskim są nieprawdziwe i wprowadzają czytelników w błąd. Reklama o takiej samej powierzchni w Gońcu Rogozińskim (czarno-biała) kosztowałaby prawdopodobnie 821,34 zł. (1,62 zł za 1 cm powierzchni reklamowej). Nakład tygodnika Goniec Rogoziński jest tajemnicą redakcji bowiem brak jest informacji w stopce redakcyjnej. Jesteśmy gminą o przepięknych walorach przyrodniczych i bogatych tradycjach historycznych. Prezentujemy to z czego mieszkańcy są dumni i to co wyróżnia nas pośród innych gmin. Jeżeli nie chcemy być zaściankiem Wielkopolski powinniśmy prezentować to co mamy do zaoferowania turystom i przedsiębiorcom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *