III Rajd Rowerowy „Rowerem przez Dolinę Wełny” 2013


rajd-rowerowyDziałanie: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Beneficjent: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny”.

Tytuł operacji: III Rajd Rowerowy „Rowerem przez Dolinę Wełny” – wydarzenie o charakterze promocyjnym , nakierowane na aktywizowanie społeczności z terenu objętego Lokalną Strategią Rozwoju.

W sobotę 14 września br., odbył się III Rajd Rowerowy „Rowerem przez Dolinę Wełny”, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny” w partnerstwie z PTTK oddział w Wągrowcu.

Tym razem rajd miał charakter rekreacyjny, a jego trasa wiodła Lasami Wągrowieckimi – szlakami niebieskim i żółtym. Start rajdu odbył się w dwóch punktach: pierwszy w Kamienicy na kompleksie sportowym, a drugi w Wągrowcu na ul. Letniej. Uczestnicy zgodnie z wyznaczonymi trasami podążali do mety, która usytuowana była w Kamienicy na boisku sportowym.

W rajdzie bardzo licznie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież, dla których zorganizowano konkursy z nagrodami:

Konkurs Sprawnościowy

Konkurs znajomości Zasad Ruchu Drogowego

Tradycyjnie już nagrodzono najstarszego uczestnika rajdu, którym był Pan Józef Robakowski, a także najmłodszego miłośnika rowerów, który okazał się kolejny już raz Erwin Jakubowski, urodzony w 2005 roku.

Wyróżniono także rowerzystów z Zespołu Szkół w Gościejewie, gm. Rogoźno, którzy uczestniczyli we wszystkich dotychczasowych Rajdach organizowanych przez LGD.

Dla wszystkich rowerzystów, a także organizatorów, na mecie rajdu przygotowano smaczny poczęstunek.

Cel główny wydarzenia – promocja walorów turystycznych regionu oraz propagowanie aktywnego wypoczynku – został w całości osiągnięty.

Założone przedsięwzięcie związane z promocją zasobów i walorów turystyczno-rekreacyjnych, a także organizacją czasu wolnego i rekreacją, przyczyniło się do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresie celu ogólnego 1 oraz przedsięwzięcia 1 – podniesienie jakości życia na obszarach wiejskich poprzez inicjatywy polegające na wspieraniu, inicjowaniu aktywizacji i integracji społecznej.

Zostały także zrealizowane założenia celu ogólnego 3 oraz przedsięwzięcia 3 – wzrost potencjału turystyczno-rekreacyjnego poprzez promocję zasobów i walorów regionu.

źródło: dolinawelny.eu

(Odwiedzono 46 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *