III miejsce 'naszych' w finałach wojewódzkich ligi piłkarskiej Akademii Reissa

final_wllp_18czerwiec2016_03

Sportowe emocje na najwyższym poziomie, bramki warte zapamiętania, godne podziwu akcje, radość i przede wszystkim dobra zabawa! 1500 rozegranych meczów doprowadziło nas do finału Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich! Młodzi piłkarze przez cały weekend na boisku w Baranowie pod Poznaniem rywalizowali o zwycięski puchar jedynych takich rozgrywek w Polsce.

W miniony weekend, na kompleksie sportowym w Baranowie pod Poznaniem odbyły się finałowe rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. Na boisko wybiegły najlepsze drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa z ponad 70 lokalizacji oraz zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Falubaz. Spośród zwycięskich zespołów poszczególnych grup, w których młodzi piłkarze ze wszystkich lokalizacji rywalizowali od początku kwietnia, wyłoniliśmy zwycięzców.

W finale rozgrywek w kategorii wiekowej 10-11 lat, zmierzyli się ze sobą zawodnicy z Trzcianki i poznańskiego Piątkowa. Podopieczni Łukasza Mleczaka pokonując swoich rywali 4:2 zdobyli pierwsze miejsce! Tuż za nimi uklasyfikowali się zawodnicy Nikodema Brzęckiego. Trzecie miejsce, pod wodzą Pawła Mirkiewicza przypadło młodym adeptom piłki nożnej z Koła. Najlepszym bramkarzem spotkania został Kacper Siwa z Gniezna, natomiast zawodnikiem budzącym niemały podziw, Bruno Szczepański z lokalizacji Poznań – Piątkowo. Wyjątkowym tytułem może się również pochwalić Maciej Bednarek z Trzcianki, który został uznany za najlepszego strzelca Wielkopolsko- Lubuskich Lig Piłkarskich w kategorii zawodników z rocznika 2005/2006.

Piłkarze z Trzcianki po raz kolejny udowodnili, że w sporcie liczy się przede wszystkim zespołowość, zasady gry fair play oraz dobra zabawa w gronie rówieśników. Cieszę się, że godziny treningów i systematyczna praca na treningach zaowocowała w postaci dzisiejszego zwycięstwa. Pierwsze miejsce w Turnieju to prawdziwy sukces! Wierzę, że wygrana zmobilizuje moich podopiecznych do dalszej pracy – mówi trener Akademii w Trzciance, Łukasz Mleczak.

W niedziele na murawie pojawili się zawodnicy z rocznika 2003/2004. Po prawdziwych sportowych emocjach i długich rozgrywkach tytuł Mistrza, pod okiem Roberta Przybylskiego, zdobyli zawodnicy z lokalizacji Poznań – Grunwald. Wygrywając 2:0 z podopiecznymi Mateusza Bernasia z lokalizacji Poznań – Ogrody-Jeżyce zapewnili swoim rywalom 2. miejsce. Na podium stanął również zespół Zbigniewa Chudzickiego z Rogoźna. Młodzi adepci piłki nożnej wykazali się prawdziwym duchem walki i determinacją. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Gniewomira Barczykowskiego z lokalizacji Poznań – Grunwald, a wśród strzelców nie miał sobie równych Maurycy Smoliński z Baranowa. Warto również podkreślić, że najlepszy na boisku okazał się Michał Kaźmierczyk z Ogrodów-Jeżyce. Wychowanek Akademii został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesów. Dziękujemy za prawdziwą dawkę piłkarskich emocji!

final_wllp_18czerwiec2016_01
foto: Zbigniew Chudzicki

WLLP infografika

(Odwiedzono 58 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *