Harcerska pamięć


„Upowszechnienie wiedzy o miejscach Pamięci Narodowej w gminie Rogoźno”, pod taką nazwą harcerze z Harcerskiego Klubu Turystycznego 88 GDSH „Róża Wiatrów” i z 17GWKD „Bezimienni” realizowali projekt w czasie tegorocznych wakacji. Głównym celem było przygotowanie tablic informacyjnych w miejscach straceń, które znajdują się na terenie gminy Rogoźno, w miejscowościach: Budziszewko, Boguniewo, Olszyna, Gościejewo ,Międzylesie oraz w Rogoźnie (sąsiedztwo strzelnicy Bractwa Kurkowego). Realizując projekt harcerze chcieli aby mieszkańcy czy turyści odwiedzający Miejsca Pamięci mieli możliwość poznania historii ofiar zamordowanych w owych miejscach. Na planszach informacyjnych umieszczono zeznania świadków, protokoły ekshumacji ciał, podano informacje o miejsca w których pochowano zamordowanych Polaków. Przygotowanie tablic poprzedzone było licznymi spotkaniami harcerzy, w czasie których poszukiwali i opracowywali materiały o danych miejscach, oraz o pomordowanych Polakach.
Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Rogoźnie w wysokości – 1800zł, wsparciu Z.U.H. ZDUNBUD Jan Biegański, a także Nadleśnictwu Durowo, które wyraziło zgodę na umieszczenie tablic w leśnictwach: Olszyna, oraz Owczegłowy.

miejsca pamieci
Przysłała Natalia Zielińska

(Odwiedzono 144 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *