Harcerska pamięć

„Upowszechnienie wiedzy o miejscach Pamięci Narodowej w gminie Rogoźno”, pod taką nazwą harcerze z Harcerskiego Klubu Turystycznego 88 GDSH „Róża Wiatrów” i z 17GWKD „Bezimienni” realizowali projekt w czasie tegorocznych wakacji. Głównym celem było przygotowanie tablic informacyjnych w miejscach straceń, które znajdują się na terenie gminy Rogoźno, w miejscowościach: Budziszewko, Boguniewo, Olszyna, Gościejewo ,Międzylesie oraz w Rogoźnie (sąsiedztwo strzelnicy Bractwa Kurkowego). Realizując projekt harcerze chcieli aby mieszkańcy czy turyści odwiedzający Miejsca Pamięci mieli możliwość poznania historii ofiar zamordowanych w owych miejscach. Na planszach informacyjnych umieszczono zeznania świadków, protokoły ekshumacji ciał, podano informacje o miejsca w których pochowano zamordowanych Polaków. Przygotowanie tablic poprzedzone było licznymi spotkaniami harcerzy, w czasie których poszukiwali i opracowywali materiały o danych miejscach, oraz o pomordowanych Polakach.
Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Rogoźnie w wysokości – 1800zł, wsparciu Z.U.H. ZDUNBUD Jan Biegański, a także Nadleśnictwu Durowo, które wyraziło zgodę na umieszczenie tablic w leśnictwach: Olszyna, oraz Owczegłowy.

miejsca pamieci
Przysłała Natalia Zielińska

(Odwiedzono 76 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *