Hala widowiskowo-sportowa w Rogoźnie


halaWychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Gminy Rogoźno, burmistrz Roman Szuberski przyjął za jeden z priorytetów swego działania rozbudowę bazy sportowej i stworzenie przyjaznego klimatu dla osób uprawiających sport wyczynowo i rekreacyjnie.

– Rogoźno od lat oczekuje na halę widowiskowo–sportową i jej powstanie zagwarantuje stworzenie odpowiednich warunków i otworzy nowe możliwości do uprawiania sportu. Aby taka hala powstała, gmina potrzebuje dofinansowania ze środków pomocowych. W tym celu władze Rogoźna podjęły rozmowy z Departamentem Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i złożyły wniosek o dofinansowanie. W efekcie przeprowadzonych rozmów i złożonego wniosku Rogoźno zostało umieszczone na liście zakwalifikowanych do dofinansowania budowy hali – tłumaczy burmistrz Szuberski.

27 kwietnia 2015 r. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie uchwalenia „Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Wielkopolskiego na lata 2015–2018”.

W programie tym pod pozycją nr 55 umieszczone jest Rogoźno z zadaniem „Hala widowiskowo–sportowa o wymiarach 44/22/8″. Szacunkowy koszt budowy hali to 5 MLN 400 tys. złotych. Dofinansowanie w ramach programu wyniesie 1 mln 800 tys. zł.
źródło: portalwrc.pl

(Odwiedzono 77 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *