Grupa filmowa z Rogoźna zakończyła zdjęcia do "Urodzin"


h2o-gorzow
W minionym tygodniu wykonano ostatni klaps do filmu rogozińskiej grupy filmowej H2O. Premiera “Urodzin” odbędzie się jeszcze w tym roku.

W ubiegłym tygodniu rogozińska grupa filmowa H2O skończyła zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego “Urodziny”. – Jest to kameralny thriller psychologiczny, który w osobisty sposób opowiada o chorobach XXI wieku, czyli o samotności i potrzebie uczuć – wyjaśnia Wiesław Zieliński, reżyser filmu.

“Urodziny” opowiadają historię Anny, mieszkającej samotnie dyrektor teatru. Kobieta odrzuca kolejnych adoratorów, kiedy to nagle zauważa wokół siebie pustkę. – Pewnego dnia przez zupełny przypadek Anna zatrudnia jako pomoc domową wychowankę domu dziecka – Emilię, która jest niemową. Dziewczyna od początku jest zafascynowana Anną, ta natomiast nie dopuszcza tego uczucia do głosu. Poznają się powoli, nawiązują ze sobą kontakt. Anna próbuje rozgryźć tajemnicę milczenia Emilii- zdradza fabułę “Urodzin” Wiesław Zieliński, reżyser.

Scenariusz do filmu napisała Monika Mostowik, laureatka wielu nagród literackich i scenopisarskich. W główne role wcielili się utalentowani, wielokrotnie nagradzani aktorzy. W filmie będzie można zobaczyć Marzenę Wieczorek, Dianę Jachimowicz, Marzenę Więcek, Tomasza Sobczaka oraz Kamilę Ścibiorek.
– Gościnnie w naszym filmie wystąpił także aktor Michał Anioł. To kultowa postać polskiego filmu. Myślę, że wszyscy pamiętamy go z głównej roli w filmie “Karate po polsku” i wielu innych, a ostatnio w filmie “Bogowie” wyreżyserowanego przez Łukasza Palkowskiego – mówi Wiesław Zieliński.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Gorzowie Wielkopolskim. Grupa H2O zakładała jednak, że produkcja powstanie w Rogoźnie. Głównym powodem zmiany miejsca zdjęć był brak chęci nawiązania współpracy pomiędzy grupą a lokalnym samorządem. – Muszę niestety skierować kilka gorzkich słów pod adresem rogozińskich i powiatowych władz z poprzedniej kadencji. Początkowo zamierzaliśmy realizować cały film na terenie Rogoźno. Zwróciliśmy się wówczas o pomoc do naszych władz. Konkretnie poprosiliśmy o zapewnienie noclegu oraz posiłku dla kilku aktorów w czasie nagrywania filmu, czyli przez 10 dni. Niestety odmówiono nam i całkowicie nas zlekceważono – dodaje Zieliński.

Premiera filmu odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Dokładna data nie jest jeszcze znana, filmowcy zapowiadają jednak, że będzie to jeszcze w tym roku. – Było stromo i często pod górkę, jednak udało się. Obecnie film jest na zaawansowanym etapie postprodukcji – informuje Wiesław Zieliński.

Aktorzy, którzy zagrali w filmie:
– Marzena Wieczorek – jedna z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych.
Od 20 lat aktorka i wokalistka w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Wielkim sukcesem Marzeny był monodram „Krzyk”, który przyniósł jej tytuł laureatki Festiwalu Monodramów „Monoblok” w Gdańsku. Marzena Wieczorek wniosła ogromny wkład, nie tylko aktorski w produkcję filmu “Urodziny”.

– Diana Jachimowicz – otrzymała m.in. Złoty Medal Światowej Federacji Kina Niezależnego “UNICA” na Festiwalu Filmowym MARIBOR 2014 w Słowenii. Zagrała główne role w wielokrotnie nagrodzonych filmach krótkometrażowych m.in. : “Pióro” , “Klatka 44” , “Zguba” , “Twardy sen”

– Marzena Więcek – zajmuje się twórczością filmową, teatralną i literacką. Zdobyła ponad 100 nagród artystycznych. Występowała we wrocławskim Kalamburze, Scenie na Piętrze w Poznaniu, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze w Lesznie. Jest założycielką Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu oraz Lubuskiej Szkoły Fotografii. Założyła Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe, którego jest dyrektorem.

– Tomasz Sobczak – aktor i reżyser. Ma na swoim koncie blisko 100 ról filmowych (www.filmpolski.pl).

– Kamila Ścibiorek – jest aktorką teatralną i filmową, otrzymała m.in.: II Nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Publicystyka 2013” za film “Oferta Weroniki”.Ponadto wcieliła się w wiele ról teatralnych i filmowych.
źródło: oborniki.naszemiasto.pl

(Odwiedzono 166 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *