Goście, goście

Otto Schiewe zaangażowany jest od ponad 15 lat w budowę partnerstwa powiatów Luchow-Dannenberg i Obornik, mimo zdrowotnych przeciwności, nie przerywa swojej pracy na rzecz współpracy obydwóch powiatów. Na początku czerwca na terenie powiatu przebywała blisko dwudziestoosobowa grupa mieszkańców Luchow i Wendtand. W czwartkowe popołudnie 4.06 goście z Wendland przybyli do Obornik i po zakwaterowaniu i spożyciu posiłku zwiedzali miasto nad Wartą i Wełną, w tym obornickie świątynie, kościół NMP i św. Józefa, teren dawnego cmentarza ewangelickiego, gdzie mogli obejrzeć kamień pamięci. W piątkowe przedpołudnie uczestniczyli w spotkaniu z wicestarostą obornickim Andrzejem Okpiszem i zastępcą burmistrza Obornik – Piotrem Woszczykiem. Wcześniej, emerytowany komendant OSP w powiecie Luchow-Dannenberg – Karl Heinz Wilke, złożył wizytę u Powiatowego Komendanta PSP w Obornikach i zwiedził bazę techniczną PSP. Po południu przez Parkowo-Słomowo-Boguniewo grupa ruszyła do Muzeum Regionalnego w Rogoźnie. Goście odwiedzili też siedzibę Klubu „Kotwica”. W międzyczasie Karl Heinz Wilke zwiedził siedzibę Gminnej OSP w Rogoźnie. W Ryczywole podziwiano odnawiany kościół Św. Mikołaja i naprawiany budynek dawnego kościoła ewangelickiego. Zatrzymano się także przy kamieniu pamięci na dawnym cmentarzu ewangelickim i stacji Joannitów. Następnie obejrzano odnowiony dawny cmentarz ewangelicki w Boruchowie i niedawno wybudowaną stanicę turystyczną. Podziwiano architekturę drewnianego kościoła w Wełnie i piękno szlaku kajakowego na Wełnie.

Wieczorem goście z Wendland zwiedzili pałac i park w Objezierzu, po którym oprowadzał dyrektor tamtejszego Zespołu Szkół. W międzyczasie Kari Heinz Wilke zwiedził remizę OSP w Objezierzu. W sobotnie przedpołudnie udano się przez Gołaszyn, Maniewo i Świerkówki do Poznania, gdzie zwiedzono Maltę, Katedrę i Stare Miasto. Wieczorem goście z Niemiec uczestniczyli w Mszy Św. w kościele Św. Krzyża w Obornikach. W niedzielny poranek goście pożegnali Oborniki i udali się do Luchow. Wielu z uczestników tej podróży było w Polsce pierwszy raz i było pozytywnie zaskoczonych tempem rozwoju naszego regionu i kraju. (AM)

wizyta-gosci-z-luchow-dannenberg
źródło: Goniec Rogoziński nr 13/614

(Odwiedzono 17 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *