Encyklopedia Leśna: gospodarka leśna

ścięte drzewa leśnik

Na Fanpage Lasy Państwowe na Facebooku czytamy:

#gospodarkaleśna

Aby drewno mogło trafić do tartaku, a potem do Waszych domów najpierw musi zostać pozyskane z lasu i zalegalizowane przez leśniczego. Takie czynności leśniczego albo podleśniczego nazywamy odbiórką drewna polegającą na manipulacji drewna. Na manipulację drewna składają się następujące czynności:
– dokładne obejrzenie drewna pod kątem występujących wad,
– pomiar średnicy i długości drewna,
– zaklasyfikowanie drewna do określonej klasy jakościowo-wymiarowej według obowiązujących norm,
– nabicie cechówką leśnego znaku i tabliczki z numerem sztuki lub stosu zawierającej adres leśny, który oznacza z jakiej regionalnej dyrekcji, nadleśnictwa i leśnictwa pochodzi drewno,
– wprowadzenie wszystkich danych do dokumentu ROD (rejestru odbioru drewna) tworzonego w rejestratorze („przenośnym komputerze” każdego terenowca), które następnie trafiają do Systemu Informatycznego Lasów Państwowych.

#encyklopedialeśna #cowlesiepiszczy

Źródło https://m.facebook.com/LasyPanstwowe/

Powiązane wpisy:

Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.
(Odwiedzono: 5 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, lingwistyką, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *