„Echo” się niosło14 czerwca Chór Echo uczestniczył w XXXVIII Nadnoteckim Dniu Pieśni i muzyki „Złotów 2014″ zorganizowanym przez Oddział Nadnotecki PZChiO w Pile z okazji 130-lecia działalności chóru Im. św. Cecylii w Złotowie. W koncercie uczestniczyło 13 chórów i orkiestra. Ostatnim występem przed wakacjami był koncert na jarmarku na świętego Wita organizowany tradycyjnie przez Rogozińskie Centrum Kultury. Po koncercie chórzyści spotkali się na Terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Czerwony Mak”, gdzie podsumowali półroczną pracę. Po zasłużonych wakacjach – 24 sierpnia – uczestniczyli w konkursie pieśni o tematyce maryjnej na festynie rodzinnym zorganizowanym przez parafię szamotulskiej kolegiaty p.w. Matki Bożej Pocieszenia i sw. Stanisława Biskupa.

W dniach od 25 do 28 sierpnia wyjechali na morze do Dźwirzyna. Odpoczywali i śpiewali – każdego ranka śpiewali podczas mszy św, w kaplicy sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi oraz wieczorem w pensjonacie „Beata” gdzie mieszkali. 6 września wystąpili na Gminnych Dożynkach w Garbatce, gdzie zaśpiewali pieśni tematycznie związane z Świętem Plonów. 28 września uczestniczył chór w VI Przeglądzie Twórczości Zespołów Śpiewaczych „Dopóki czas nam sprzyja” organizowanym przez RCK i Zespół śpiewaczy „Przemysław II” w Rogoźnie. W przeglądzie uczestniczyło 12 zespołów, 19 października odbył się Krajeński Festiwal Chórów w najstarszym Sanktuarium Maryjnym na Górce Klasztornej. W festiwalu brał udział chór „Echo” z 12 innymi chórami. Przyjechał do Górki Klasztornej chór „Cantate Deo” ze Szczecina Dąbia. 11 listopada chór śpiewał na mszy świętej za Ojczyznę w kościele p.w. św. Wita w Rogoźnie oraz sztandar i delegacja uczestniczyła w uroczystym składaniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem na Placu Powstańców Wielkopolskich. 13 listopada dał oprawę słowno muzyczną na uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie zorganizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego w Rogoźnie. W grudniu chór rozpocznie cykl koncertów kolędowych. Prezesem chóru i jego dyrygentem oraz propagatorem śpiewu jest Józef Zarębski.

chor_echo_szamotuly
źródło: Goniec Rogoziński nr 26/601

(Odwiedzono 41 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.