e-PIT


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Obornikach zachęca do składania zeznań rocznych w formie elektronicznej. Taka forma rozliczenia pozwala szybko, bezpiecznie i bezpłatnie wysłać zeznanie bezpośrednio do urzędu skarbowego, minimalizuje ryzyko popełnienia błędów rachunkowych, a przede wszystkim skraca czas oczekiwania na zwrot nadpłaty podatku – zachęca skarbówka. Deklaracje podatkowe można składać drogą elektroniczną korzystając z: aplikacji e-Deklarcje Desktop, która umożliwia osobom fizycznym wypełnienie i wysłanie deklaracji drogą elektroniczną; wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR, przeznaczonego dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38; konta podatnika na Portalu Podatkowym, na którym są dostępne formularze elektroniczne on-line; interaktywnych formularzy elektronicznych, dostępnych na stronie Ministerstwa Finansów; systemów finansowo – księgowych przy wykorzystaniu odpowiednich aplikacji. Formularze elektroniczne należy podpisać danymi autoryzującymi (podpis elektroniczny zapewniający autentyczność deklaracji i podań oparty na danych autoryzujących – pozycja „razem przychód” z zeznania za rok 2016. Mówiąc prościej podpisem jest wartość z kolumny „Przychód”, którą wpisaliśmy w 2017 r. Przypominamy, że w 2017 roku wypełnialiśmy zeznanie za 2016 rok) lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Naczelnik Urzędu przypomina, że termin ustawowy zwrotu nadpłaty podatku wynosi trzy miesiące od dnia złożenia zeznania rocznego. Prosi również o bieżące aktualizowanie numeru rachunku bankowego do zwrotów oraz numeru telefonu i adresu e-mail w celu przyspieszenia kontaktu w przypadku stwierdzenia pomyłek w złożonych dokumentach, na druk ZAP-3 (dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej).

Warto dodać, że za PIT można zapłacić przez internet. Podatnicy decydują się na wysłanie pieniędzy drogą elektroniczną za pośrednictwem bankowości online. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej transakcji. W panelu internetowym zlecimy tzw. przelew podatkowy lub przelew do US/ZUS (w zależności od konta). Dlaczego nie może to być zwykła transakcja? Różnica tkwi w budowie formularza. W tym wypadku płatnik ma do dyspozycji dodatkowe rubryki, które musi uzupełnić danymi dla fiskusa. Wpisze tam m.in. typ deklaracji, adres urzędu skarbowego, kwotę do zapłaty, okres rozliczenia (R17 za poprzedni rok), datę, serię i numer dowodu osobistego, czas realizacji oraz ew. identyfikator zobowiązania podatkowego.

Na tej stronie podane jest krok po kroku jak złożyć zeznanie przez internet.

źródło: Goniec Rogoziński nr 7/686 oraz money.pl

(Odwiedzono 55 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *