Dziś Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Fanpage Polskie Parki Narodowe przypomina, że dziś Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Na ich profilu na Facebooku czytamy:

22 maja to Dzień Różnorodności Biologicznej
🌳🐻 🦉🐌🐺🦊🦇🐜🐝🐢🐥🐞🐛🐴🦋🌿
Co rozumiemy przez bioróżnorodność? To pełne BOGACTWO świata przyrody w jej NATURALNYM stanie. Bogactwo świata zwierząt, roślin wraz z ich siedliskami. Różnorodność biologiczna to natura w swej najczystszej i prawdziwej postaci!
❤️🌱❤️

Natomiast na stronie UNESCO POLSKA czytamy:

Tematem Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej jest w tym roku: „Budowanie wspólnej przyszłości dla wszystkich form życia” (Building a shared future for all life). Temat nawiązuje do założeń międzysektorowej strategii UNESCO dla ochrony bioróżnorodności, opartej na trzech głównych założeniach: przywrócenia właściwych relacji między człowiekiem a przyrodą; ochrony integralności istniejących ekosystemów i odbudowy tych, które zostały zniszczone oraz wzmocnienia zaangażowania ludzi młodych w ochronę bioróżnorodności.

Czytaj więcej na tej stronie

Zobacz hasło Różnorodność biologiczna na Wikipedii.

Jednocześnie przypominamy, że wczoraj był Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju – artykuł dostępny na tej stronie: http://rogozno.wlkp.net.pl/21-maja-swiatowy-dzien-roznorodnosci-kulturowej-dla-dialogu-i-rozwoju/

Źródło https://www.facebook.com/zpppn/, unesco.pl
Foto https://unsplash.com/photos/jGip_U1fXTI?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 6 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, lingwistyką, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *