Dziś Międzynarodowy Dzień Lasów [wideo]

Na Fanpage Lasy Państwowe na Facebooku czytamy:

Dziś Międzynarodowy Dzień Lasów 🌳🌲 🌳🌲

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Lasy a zrównoważona produkcja i konsumpcja”.

Celem MDL jest promowanie wiedzy na temat lasów i drzew, ich znaczenia dla nas i naszej planety oraz sposobów na ich ochronę.

🌲Polscy leśnicy od lat kierują się zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej, czyli tak prowadzą prace w lesie, by korzystając z niego i pozyskując drewno nie uszczuplić jego zasobów oraz zachować funkcje przyrodnicze, gospodarcze i społeczne.

🌳Europa jest jedynym kontynentem, gdzie lasów przybywa, a Polska jest jednym z tych krajów, gdzie leśne zasoby stale rosną.

🌲Jak wynika z aktualnych danych Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasów, w Polsce lasy zajmują 29,6 % powierzchni kraju, a co ósmy drzewostan ma powyżej 100 lat.

🌳Na pozostałych kontynentach niestety lasów jest coraz mniej. Na ich miejscu powstają pola uprawne, łąki, pastwiska, miasta i wsie.

👉 W Afryce lasów ubywa z powodu pozyskania rzadkich minerałów oraz wielu cennych gatunków drewna np. na ekskluzywne wyposażenie łazienek czy tarasów (dlatego lepiej sprawdzić, z jakiego drewna są przedmioty, które kupujemy)

👉 W Australii tereny leśne pustynnieją przez globalne ocieplenie klimatu

👉W Azji lasy są zamieniane w plantacje palmy olejowej, kauczuku.

👉W Ameryce Południowej na miejscu lasów powstają pastwiska dla krów i pola uprawne pod soję – główny składnik wysokobiałkowej paszy dla bydła.

👉W Ameryce Północnej sytuacja jest stabilna – areał lasów nie zmienił się w ostatnich latach. Zapotrzebowanie na drewno na tym kontynencie jest największe, jednak rynek jest zaspokajany surowcem z innych części Ziemi.

🌳Dlatego tak ważna jest nasza świadomość nt. pochodzenia produktów, które kupujemy.

🌳Pamiętaj, aby wybierać drewno z krajowego, lokalnego rynku, zamiast egzotycznych gatunków, które mogły być pozyskane w drodze bezpowrotnego wyrębu, a z ich transportem wiąże się dodatkowo ogromny ślad węglowy.

Bądź świadomym konsumentem i myśl o lasach na całym świecie.
Twój wybór również ma znaczenie 😉

#MDL #FAO #DzieńLasów #LasyŚwiata #IntlForestDay

Poniżej wideo

Jeśli wideo się nie wyświetla to kliknij tutaj

Źródło https://m.facebook.com/LasyPanstwowe/

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 1 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, lingwistyką, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *