Dzień Przedsiębiorcy Rolnego 2022 – W Poznaniu opowiedzą o nowoczesnym rolnictwie

traktor ciągnik polna droga

Jak Europejski Zielony Ład zmieni polskie rolnictwo i wpłynie na polskie gospodarstwa oraz jaki wpływ ma bieżąca sytuacja na produkcję rolniczą? Odpowiedzi na te pytania padną podczas Dnia Przedsiębiorcy Rolnego, który odbędzie się 17 listopada w Poznaniu pod hasłem „Jak innowacyjne rozwiązania wpływają na zmniejszenie ryzyka w produkcji rolniczej?”. Wydarzenie jest organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Centrum Doradztwa Rolniczego. 

Dzień Przedsiębiorcy Rolnego odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00 w Instytucie Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy, przy ul. Władysława Węgorka 20 w Poznaniu. Udział w niej jest bezpłatny. Żeby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba się zarejestrować na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScquil7scgvUr3ZxQicYVATsCm0_fXIqt8fISc–nlN23wDKw/viewform

– Hasło tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorcy Rolnego, czyli „Jak innowacyjne rozwiązania wpływają na zmniejszenie ryzyka w produkcji rolniczej?”, nie jest przypadkowe. Współczesne rolnictwo wymaga wykorzystywania różnorodnych nowoczesnych technologii, które przyczyniają się do zmniejszania ryzyka w produkcji. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę zwłaszcza wydajność gospodarstwa oraz efektywność Państwa prac – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

I dodaje: – Do udziału w konferencji zapraszamy rolników, doradców rolniczych, mieszkańców obszarów wiejskich, przedstawicieli nauki, brokerów innowacji, przedstawicieli organizacji samorządowych.

Dzień Przedsiębiorcy Rolnego zakłada przeprowadzenie konferencji składającej się z obrad plenarnych oraz dwóch paneli dyskusyjnych dotyczących produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Konferencja jest objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryka Kowalczyka.

Program wydarzenia jest dostępny na tej stronie

źródło: materiały prasowe
Foto https://unsplash.com/photos/_3Y-c7V4qas?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *