Dzień Dawcy Szpiku dla Roksanki i Innych w RogoźnieRoksanka potrzebuje Twojej pomocy!

Dzień Dawcy Szpiku dla Roksanki i Innych w Rogoźnie

„Nie wolno tracić nadziei dopóki człowiek żyje z człowiekiem”
Karl Jasprers

Jesteśmy rodzicami 4,5 letniej Roksanki. Od dwóch miesięcy córka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przebywa w poznańskim szpitalu.   Przechodzi kolejne chemioterapie, ale do uratowania jej życia potrzebny jest przeszczep szpiku. Niestety okazało,że my jako rodzice jesteśmy wykluczeni ze względu na niezgodność.
Z całego serca prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą ofiarować cząstkę siebie naszej córeczce, bądź innym chorem na białaczkę o zarejestrowanie się  jako potencjalni dawcy szpiku.

Rodzice Roksanki
Katarzyna i Robert Dąbrowscy

Szansą na powrót do zdrowia dla Roksanki jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Być może to Ty uratujesz życie Roksance i innym pacjentom w Polsce i na świecie!!
Fundacja DKMS Polska wraz z rodziną i przyjaciółmi Bety postanowili połączyć swoje siły, aby pomóc jej i Innym chorym na białaczkę. Już 27 czerwca 2013r. w Budynku Organizacji Społecznych w Rogoźnie mieszczącym się przy ul. Fabrycznej 5 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Roksanki i Innych. Podczas akcji wszystkie chętne osoby będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.
Inicjatorem organizacji rejestracji potencjalnych dawców jest Pani Iwona Szulc, która pracuje razem z mamą Roksanki. W ciągu jednego dnia życie rodziny legło w gruzach. Po ciężkiej chemioterapii lekarze zdecydowali, że jedyną szansą dla pacjentki jest przeszczepienie szpiku kostnego.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 27 czerwca 2013r.
Godziny: 12:00 – 18:00
Miejsce: Budynek Organizacji Społecznych
Adres: ul. Fabryczna 5 Rogoźno

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych prawie 330 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 522 osoby oddały swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. Fundatorem DKMS Polska jest DKMS Niemcy.

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
DKMS_ul Przylacz sie do walki z bialaczka - Roksana - Rogozno - 27-6-201...

(Odwiedzono 47 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.