Dzieje Fabryki Maszyn Młyńskich w Rogoźnie [wideo]


Na Fanpage Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu czytamy:

Dzień dobry!
Dziś pragniemy Państwu zaprezentować zapis rozmowy z Panem Błażejem Cisowskim dotyczącej Fabryki Maszyn Młyńskich w Rogoźnie.
Podczas jej trwania staraliśmy się przybliżyć dzieje tej jakże ważnej w historii lokalnych miejscowości jak również i na arenie międzynarodowej fabryki.
Zapewne wielu z Państwa z sentymentem wróci do wspomnień związanych z tym miejscem , ponieważ bardzo duża część, zna kogoś kto tam pracował, albo też sam był jej pracownikiem.
Cóż więcej mówić, zapraszamy do zobaczenia materiału, a w sobotę na otwarcie wystawy do naszego muzeum.
Dziś zapoznajmy się z historią, a za tydzień zapraszamy zobaczyć wiele ciekawych pamiątek, fotografii i modeli związanych z fabryką.
Gmina Rogoźno
Rogoźno
Oborniki naszemiasto.pl
Gmina Oborniki
Ook Obornicki Ośrodek Kultury
Rck Rogoźno
Błażej Cisowski
Rogozno Wlkp Net PL
Sołectwo Jaracz
Sołectwo Parkowo
#muzeum
#muzeummlynarstwa
#fabrykarogoźno
#rofama
#rogoźno
#maszynymłyńskie

Wideo obejrzą Państwo na tej stronie
Źródło https://www.facebook.com/muzeummlynarstwa

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 4 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, lingwistyką, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

2 komentarze do “Dzieje Fabryki Maszyn Młyńskich w Rogoźnie [wideo]”

  1. Uklony dla pana Blazeja Cisowskiego za wspaniala wiedze o Rofamie.Tak wiec inz.Franciszek Palaszewski byl moim pradziadkiem.Ja nazywam sie Miroslaw Palaszewski i mieszkam w Australi od 1980 roku.Moj ojciec Marian Felix Palaszewski duzo mi opowiadal o firmie ale panskie video wypelnily luki.Jwst tu pare niezgodnosci ale chetnie pogadal bym nastepnym razem.Moj E-mail address is;
    huonappliances@hotmail.com.
    Wspaniale video,Mirek z Hobart

    1. Napisalam do Pana maila w sprawie drzewa genealogicznego naszej rodziny. Jestem praprawnuczką Stanisława syna Andrzeja i Maryanny(brata inż. Franciszka Pałaszewskiego).
      Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *